+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podsłuch bez afer

Nieuchwytny sprzęt szpiegowski – dowiedz się, na co zwrócić uwagę

Dyskretne akcesoria, specjalistyczne gadżety, nieodgadnione rozwiązania… W natłoku, popularnych teraz, ekranizacji czy wydawnictw obejmujących tematykę kryminału, można zauważyć również rosnącą ciekawość społeczeństwa, dotyczącą branży detektywistycznej czy szpiegowskiej i rozwiązań przez nie stosowanych. 

 

 

Może sam kiedyś zastanawiałeś się, w jaki sposób można wykorzystać sprzęt szpiegowski i pozostać przy tym niezauważonym?  

Jedną z podstawowych opcji, jakie pozwolą Ci na skuteczne działania szpiegowskie jest między innymi założenie podsłuchu. 

Co to jest podsłuch?

Podsłuch to urządzenia służące do przechwytywania komunikacji werbalnej za pomocą systemów tele-informatycznych. Dzięki tym urządzeniom będziesz w stanie pozyskać cenne informacje i wykorzystać je do szeroko pojętej inwigilacji.

Czy podsłuch jest legalny? 

Jest to pytanie, nad którym zastanawia się wiele osób, które dopiero co zamierzają zdecydować się na zastosowanie sprzętu szpiegowskiego, zatem zarówno kupno, jak i sprzedaż akcesoriów przeznaczonych do szpiegostwa nie jest przestępstwem, ani wykroczeniem. Czy można jednak zakładać podsłuchy w domu czy biurze i podsłuchiwać na odległość? Jest to uwarunkowane wieloma determinantami opisanymi w Kodeksie karnym, dlatego zanim kupujący zadecyduje o wyborze odpowiedniego sprzętu, powinien zapoznać się z przepisami.

Kodeks karny a zastosowanie podsłuchu

Niestety, nie wszędzie i nie zawsze będzie można założyć podsłuch. Zgodnie z art. 267 par. 3 i 4 Kodeksu karnego podsłuchiwanie jest w Polsce przestępstwem, grożącym karą grzywny, ograniczenia wolności, lub jej pozbawienia do 2 lat. Warto w takiej sytuacji pamiętać, że nawet jeśli mamy uzasadnione obawy, dotyczące niewierności partnera albo słusznie oskarżamy pracownika o brak lojalności, to w świetle prawa nie można podsłuchiwać ich bez konsekwencji. Bardzo często celem wykorzystywania podsłuchu jest również chęć skontrolowania, co dzieje się z małoletnimi dziećmi pod nieobecność rodziców lub w towarzystwie niani. 

Niezależnie od tego czy wykorzystujemy podsłuch w telefonie, w pracy czy w domu kluczowym w tej sytuacji byłoby jednak poinformowanie pracowników czy opiekunki do dziecka, że stosuje się takie metody kontroli. 

Nie tylko dla agenta

Ze sprzętu szpiegowskiego czy detektywistycznego, jak sama nazwa wskazuje korzystają profesjonaliści, jednakże w dzisiejszych czasach akcesoria te nie są przeznaczone wyłącznie dla nich. Obecnie swobodnie nabyć można tego rodzaju urządzenia, a ich wybór zależy od zaawansowania technologicznego. Dostępny na rynku sprzęt wykorzystuje najnowsze technologie, aby zapewnić jak najlepszą funkcjonalność, jednocześnie udostępniając swobodną współpracę z panelem każdemu, niezależnie od umiejętności. Z reguły akcesoria szpiegowskie to świetnej jakości sprzęt, który sprawdzi się zarówno w przypadku profesjonalnych służb czy branży detektywistycznej, jak i dla użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z urządzeniami tego typu. Ich działanie jest zazwyczaj bardzo intuicyjne, co powinno mieć duże znaczenie dla osób spoza branży – ponieważ to właśnie one najczęściej decydują się na zastosowanie podsłuchu, zapewne ze względu na zbyt wysoką cenę usług detektywistycznych. Niejednokrotnie osoby, decydujące się na założenie podsłuchu determinowane są własnymi obawami bądź domysłami, które chcą zweryfikować lub potwierdzić.

 

 

Produkty z każdej półki cenowej 

Ze względu na wykorzystane technologie i kwestię wizualną urządzenia podsłuchowe mogą różnić się między sobą, także ceną. Dostępne na rynku produkty odpowiadają kwotom z każdej półki cenowej. W zależności od budżetu każdy powinien był w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie i swojej kieszeni.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na konkretny sprzęt? 

Najczęstsze obiekcje, dotyczące zastosowania sprzętu szpiegowskiego, mają związek z dyskrecją owych działań. Użytkownicy obawiają się, że mogą zostać zdemaskowani. W takim razie, w jaki sposób odpowiednio zapobiec takiej sytuacji i pozostać incognito?  

Najlepiej, aby wybrany przez Ciebie sprzęt szpiegowski był jak najbardziej subtelny i nie wzbudzał podejrzeń osób niepożądanych. Jedną z najważniejszych cech takiego dyskretnego sprzętu powinna być jego wielkość – małe, niewielkich rozmiarów urządzenie z pewnością ułatwi Ci jego odpowiednie  ukrycie, co najczęściej właśnie sprawia kłopot osobom, decydującym się na zainstalowanie podsłuchu. Nieodpowiednio zamontowany podsłuch czy kamera, to najczęstszy powód, przez który osoby te zostają przyłapane na rejestracji nagrań. Aby temu zapobiec możesz rozważyć wybór urządzenia, które do złudzenia przypominało będzie akcesorium codziennego użytku.

 

 

Do takiego sekretnego wyposażenia możemy zaliczyć dyktafony ukryte w długopisach czy brelokach do kluczy. Równie popularnym rozwiązaniem jest kamera lub podsłuch zamontowany wewnątrz naściennego zegaratego typu sprzęt pozwoli osobie rejestrującej nagrania na swobodną inwigilację bez obaw o zainteresowanie tym osób trzecich. Są to przyrządy bezprzewodowe, które można mieć zawsze pod ręką, dzięki czemu nie będą wzbudzać dodatkowych podejrzeń. Na uwadze osoby, chcącej skutecznie rejestrować wypowiedzi innych osób, powinien znaleźć się również aspekt trybu pracy danego urządzenia. Jeśli decydujesz się na konkretny sprzęt, to sprawdź uprzednio czy nie ma on żadnych świecących diod oraz czy jego praca, podczas nagrywania, jest na tyle cicha, aby uszła uwadze osoby, która będzie nagrywana.

 

 

Niczym Sherlock 

Decydując się na kupno konkretnego sprzętu szpiegowskiego warto poszukać urządzenia, które zapewni również Ci doskonałą jakość nagrania. Często sprzęty tego typu zainstalowane są w taki sposób, aby nie było ich widać, a co za tym idzie jakość zarejestrowanego dźwięku może być słabsza. Wówczas warto postawić na sprzęt, który posiada wysoką czułość mikrofonu oraz szeroki zasięg zbierania dźwięku. Dzięki nim będziesz miał pewność, że rejestrowane audio nie będą pełne niepotrzebnych szumów czy dźwięków, które zakłócają odbiór Twojego nagrania. 

pixel