+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poznaj szczegóły najnowszej nasadki PARD NV007S

 

Ciepłe, letnie noce… Poznaj ich doskonałego kompana

Wielkimi krokami zbliża się lato, a co za tym idzie noce bywają coraz krótsze, ale i o wiele cieplejsze. Ten intensywny czas warto spędzić na łonie natury. Aktywny sposób spędzania czasu nie jest obcy wielu miłośnikom łowiectwa czyli zarówno zwykłym hobbystom, jak i profesjonalnym myśliwym. A może i Ty jesteś jednym z nich? Przepadasz za aktywną formą wypoczynku i zastanawiasz się, w jaki sposób przygotować się na nadchodzący sezon łowiecki? W takim razie, mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie, którego potrzebujesz, a nie jesteś jeszcze tego świadomy!

Nocne polowanie w lecie ma to do siebie, że posiada niepowtarzalny klimat. Szumiące drzewa, tajemniczy pół-cień oraz blask księżyca… Obecnie nie musisz liczyć na jego pomoc podczas łowiska w ciemności, ponieważ istnieje rozwiązanie, które tak samo, jak w przypadku księżyca, pozwoli zapomnieć Ci o swojej obecności. Jest niezwykle lekkie, poręczne oraz praktyczne, dzięki czemu jest jak Twój cień lub najlepszy kamrat, kompan czy towarzysz broni. Nadchodzący sezon coraz bliżej, a jemu towarzyszyć prawdopodobnie będzie świeża premiera… Podczas gdy, nie tak dawno spadały ceny wielu modeli PARDa, użytkownicy zastanawiali się, co w trawie piszczy... Teraz okazuje się, że nie ma nic dziwnego we wcześniejszych domysłach zainteresowanych, ponieważ kilka dni temu pojawił się internetowy przeciek i tym samym spekulacje na temat nowej nasadki noktowizyjnej, potwierdziły się.

 

Funkcje PARD NV-007S

 • Nasadka noktowizyjna
 • Monokular obserwacyjny
 • Kamera cyfrowa

Nowy produkt firmy PARD posiada wiele zastosowań. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że to produkt 3 w 1. Może być nakładką na lunetę oraz noktowizorem obserwacyjnym, jednocześnie spełniając zadania praktycznej kamery cyfrowej. Montując ją na okularze lunety otrzymujesz możliwość nocnej obserwacji celu przy ograniczonym dostępie do światła. Zainstalowana ultraświatłoczuła matryca daje użytkownikowi możliwość komfortowej obserwacji w kompletnej ciemności, zachowując przy tym całkowitą dyskrecję. Co ciekawe, w przypadku nowego PARDa, producenci zdecydowali się zastosować 2 warianty iluminatora do wyboru, dzięki czemu każdy użytkownik będzie w stanie dostosować konkretny model do swoich potrzeb. Dzięki dwóm alternatywom iluminatora współpraca z urządzeniem nie jest ograniczona. Zarówno użytkownicy, którzy polują na krótkim, jak i długim dystansie powinni być usatysfakcjonowani następcą poprzedniego modelu, jakim był NV-007A v.7. Nie są to jednakże jedyne zmiany, jakich możemy spodziewać się w przypadku nowej nasadki. Kilka z nich widać już na pierwszy rzut oka, inne z kolei dotyczą wkomponowanych parametrów…

 

Jakie zmiany nastąpiły w S’ce w stosunku do NV-007A v.7?

 • Bardziej kompaktowa konstrukcja
 • Zmiana umiejscowienia baterii
 • Zmiana regulacji ostrości
 • Dwa warianty iluminatora do wyboru
 • Zaimplementowana szyna weaver
 • Czulsza matryca
 • Uniwersalny montaż
 • System optyczny oparty na pryzmacie
 • Dłuższy czas pracy

Jakie korzyści dla użytkownika wynikają ze zmiany nasadki oraz jaka jest nowa nasadka PARD NV-007S w stosunku do poprzedniego modelu?

 

Bardziej ergonomiczna

Producent poza zmniejszeniem gabarytów nowej nasadki zdecydował się zoptymalizować jej funkcjonalność, na co z pewnością zwrócą uwagę wszyscy ci użytkownicy, którzy mieli do czynienia z poprzednią jej wersją. To, co od razu przykuwa wzrok to jej niezwykle ergonomiczny design. Nasadka jest nie tylko mniejsza i krótsza, ale posiada istotne elementy wyposażenia, które zmieniły swoją dotychczasową lokalizację. Dzięki nim łatwiej będzie współpracować z urządzeniem potencjalnym użytkownikom. Zmiana dotyczy umiejscowienia baterii oraz regulacji ostrości, co sprawia, że urządzenie jest zdecydowanie bardziej poręczne i kompaktowe.

Sama konstrukcja NV-007S jest nieco wyższa od body poprzednich modeli ze względu na montaż baterii, która znajduje się na krawędzi urządzenia. Zmiana jej umiejscowienia nie jest przypadkowa. Dzięki nowej lokalizacji dużo łatwiej jest ją wymienić podczas polowania, łowiska czy nocnych eskapad, przez co urządzenie staje się zdecydowanie bardziej zmyślne. Potencjalny użytkownik nie będzie musiał odwracać uwagi od celu, zajmując się wymianą baterii. Bez obaw! Zmieni ją, tym samym nie tracąc z oka obserwowanego celu.

Idąc za trendami producent zmienił również formę regulacji ostrości. Bardziej intuicyjne pokrętło pozwala na dokładniejsze i bezproblemowe dostrojenie noktowizora do oka. Obecnie, pokrętło odpowiedzialne za ostrość obrazu, znajduje się po lewej stronie urządzenia, a jego obsługa, nawet w trakcie polowania, nie sprawia żadnego kłopotu. Działa to na korzyść użytkownika, który nie zostaje niepotrzebnie rozkojarzony. Na tej samej zasadzie działają także przyciski funkcyjne w nasadce. Podczas nocnych łowów, myśliwy zmuszony dostroić lub zmienić ustawienia w nasadce w łatwy i bezproblemowy sposób je wyczuje i namierzy, ponieważ NV-007S posiada odseparowane od siebie, bezdźwięczne przyciski, które stanowią dobry standard wśród dyskretnego sprzętu łowieckiego.

 

Bardziej praktyczna

Jedną z podstawowych i kluczowych cech nowej nasadki jest jej nad wyraz praktyczny charakter. NV-007S jest nie tylko mała i poręczna, ale może pochwalić się także niezwykłą uniwersalnością oraz ciekawą propozycją kilku możliwości wyboru. Pierwszą z nich są iluminatory. W nowej nasadce użytkownicy mogą dokonać odpowiedniego doboru promiennika podczerwieni – generatory światła różnią się między sobą wiązką podczerwieni, o wartościach 940 nm oraz 850 nm. Potencjalny użytkownik posiada możliwość wyboru jednego z dwóch dostępnych doświetlaczy, które zapewniają satysfakcjonujący zasięg widoczności. Jakiego zasięgu użytkownik może spodziewać się po dwóch wersjach iluminatora?

Iluminator podczerwieni o wiązce 940 nm – zasięg 150 m

Iluminator podczerwieni o wiązce 850 nm – zasięg 450 m

Innowacyjny promiennik podczerwieni o podrasowanej diodzie nie jest jedyną nowością, którą proponuje producent w przypadku nowego modelu PARDa. Jeśli nadal czujesz niedosyt i miałbyś ochotę na coś więcej, to świetnie się składa, ponieważ NV-007S ma jeszcze kilka asów w rękawie! Zakładając, że potencjalny użytkownik chciałby zwiększyć zasięg swojej obserwacji poprzez zastosowanie dodatkowego światła lub po prostu marzy o tym, aby rozbudować swój sprzęt o inne, dodatkowe akcesoria – nie będzie z tym żadnego problemu. Urządzenie posiada w zestawie praktyczny montaż, czyli uniwersalną szynę weaver, która znajduje się nad iluminatorem. Dzięki niej rozbudujesz swój sprzęt o wszystkie niezbędne komponenty lub zrealizujesz pomysł na wymarzony tuning broni. Warto jednak zaznaczyć, że NV-007S nie tylko pozwoli użytkownikowi na montaż każdego wręcz akcesorium, ale umożliwi również współpracę z każdą lunetą, niezależnie od jej powiększenia. Nowy PARD jest niesamowicie kompatybilny! Co naszym zdaniem jest niezwykle wygodne dla użytkowników, którzy posiadają już własną bazę sprzętu i niekoniecznie mają ochotę tworzyć ją od podstaw na nowo. Z uwagi na nowoczesne rozwiązanie technologiczne obiektywu, nasadka może zostać zainstalowana w towarzystwie lunety ze stałym powiększeniem 8x, 9x, a nawet 12x. Niezoomowicie, prawda?

 

Bardziej satysfakcjonująca

Poza niewątpliwie nowatorskim designem, zminimalizowanymi gabarytami oraz nad wyraz przemyślanymi rozwiązaniami, na praktyczny charakter nasadki wpływ ma także ulepszona, oparta na pryzmacie, optyka, która znacząco wpływa na poprawę funkcjonalności lunety. Wspomaga dokładniejszą identyfikację przy dalszym zasięgu, a zamontowanie nowej generacji nasadki na broni pozwala na dalekie oddanie strzału przy zachowaniu stuprocentowego bezpieczeństwa w nocy. Ponadto, NV-007S posiada bardziej czułą matrycę, w której użyty został, niezwykle wrażliwy na światło, sensor. Co to oznacza w praktyce dla użytkownika? Zdecydowanie większe nasycenie kolorów, które pozwoli uzyskać nasadce lepszą jakość obrazu. Urządzenie jest szczególnie wyczulone na iluminatory podczerwieni, przez co użytkownik będzie mógł osiągnąć większy zasięg przy użyciu tych samych promienników, aniżeli przy poprzedniej wersji nakładki. W porównaniu do wspomnianego NV-007A v.7 S’ka posiada także dłuższy czas pracy. W przypadku poprzedniego modelu wspomniany czas pracy wynosił około 1.5 h na akumulatorach, jednakże nowa nasadka wydłuża go do 2 godzin. Jest to czas, który zdecydowanie pozwoli użytkownikowi na satysfakcjonujące łowy, jeśli jednak będziesz chciał spędzić na łowisku dłuższą chwilę lub całą noc, musisz pamiętać wówczas, aby w miejsce zminimalizowanych gabarytów zabrać dodatkowe baterie na wymianę.

Podsumowując wszystkie znane nam do tej pory informacje, dotyczące nowej nasadki noktowizyjnej serii S, możemy powiedzieć jedno… Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Ten innowacyjny, o wyjątkowych parametrach i właściwościach model zdecydowanie kreuje przyszłość urządzeń dodatkowych. Już niebawem każdy użytkownik będzie w stanie nabyć go za pomocą polskiej dystrybucji, jednakże na ten moment producent PARD NV-007S każe nam uzbroić się w cierpliwość i jeszcze trochę zaczekać. Sugerowana data premiery nie jest jeszcze znana, ale wewnętrznie czujemy, że w tym sezonie dobrze poznamy jego praktyczne cechy, tym samym celebrując moc nocnego łowiska. Nie pozostało zatem nic innego, jak wyczekiwać końca wiosny i powiewu świeżości, jaki wniesie ze sobą nowy PARD NV-007S… stay tuned!

pixel