+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zestawy optyki myśliwskiej i akcesoriów

Najważniejszą rzeczą dla każdego myśliwego jest bezpieczeństwo na łowisku. Dlatego każdy członek Polskiego Związku Łowieckiego powinien być wyposażony w sprzęt, który umożliwi mu obserwację i identyfikacje zwierząt przed późniejszym upolowaniem. Dlatego też wychodzimy na przeciw potrzeb myśliwych prezentując zestawy noktowizyjne.

Dzięki tym akcesoriom myśliwskim wszystko będzie jasne! Nawet po zmroku.

Najpopularniejsze w ostatnim czasie są noktowizory cyfrowe, które mają bardzo dobrą jakość obrazu oraz zasięg detekcji przy stosunkowo niskiej cenie. Na pierwszy ogień prezentujemy zestawy z noktowizorem cyfrowym NH-1 NachtJager 6x50. To urządzenie jest znane wśród większości myśliwych. Jeśli nie znasz tego produktu to lektura właśnie dla Ciebie!

Urządzenie pozwala na obserwacje z 350 metrów w zupełnej ciemności, uzyskuje tak daleki zasięg, dzięki zastosowanemu iluminatorowi podczerwieni 850nm. Ponadto posiada 6-krotne powiększenie optyczne oraz 5-krotny zoom cyfrowy. Ponadto posiada możliwość nagrywania i robienia zdjęć z zapisem na kartę pamięci microSD. Dzięki, czemu każdy z myśliwych, będzie mógł uwiecznić na stałe swoje wspomnienia z łowiska. Posiada menu w języku polskim oraz instrukcję obsługi w języku polskim. Odseparowane przyciski pozwalają na bardzo łatwą lokalizację w nocy. Noktowizor ten to urządzenie w 100% bezawaryjne w rewelacyjnych pieniądzach.

Kolejne bliźniacze modele o tej samej funkcjonalności to L-Shine LS-650 oraz Bestguarder WG-50. Jedyną różnicą tych trzech modeli jest kolor. Tak, więc każdy z myśliwych może dostosować sobie sprzęt do swoich preferencji kolor czarny lub ciemny zielony. Wszystkie te modele świetnie wtapiają się w środowisko.

Najpopularniejsze zestawy:

  1. Noktowizor cyfrowy NH-1 wraz z akumulatorami i ładowarką oraz kartą pamięci. To kompletny zestaw, z którym od razu po zakupie możemy iść w teren. W zestawie zawarte są bardzo wydajne akumulatory Eneloop Panasonica, dzięki którym mamy możliwość nieustannej obserwacji przez kilka godzin. Ponadto dołączona do zestawu jest karta pamięci, to dodatkowa opcja, która pozwoli nam na dokumentacje ekscytujących chwil na łowach.
  2. ZESTAW NH-1 z ładowarką, akumulatorami oraz kartą pamięci:
  3. LS-650
  4. WG-50

Dodatkową możliwością do wyżej wymienionych noktowizorów jest zamontowanie dodatkowego iluminatora podczerwieni. Tutaj wysuwamy kilka propozycji:

  1. Bardzo kompaktowy iluminator laser 940L o natężeniu wiązki 940nm, pozwala nam na detekcję na około 150m przy zastosowaniu z noktowizorem LS-650/NH-1/WG-50 w zupełnej ciemności. Wiązka 940 nm jest zupełnie niewidoczna dla zwierzyny. Montujemy iluminator do szyny Weaver zastosowanej w noktowizorze.
  2. Poniżej przedstawiamy noktowizory w wariantach z dodatkowymi oświetlaczami:

  3. NH-1
  4. LS-650
  5. WG-50

Kolejnym urządzeniem, które bez wątpienia jest hitem tego roku, jeśli chodzi o optykę myśliwską jest nasadka PARD NV-007 znana również pod nazwą Bestguarder NV-850 v3.
To urządzenie bardzo kompaktowe, które można zastosować dwojako. Jako nasadkę noktowizyjną oraz jako monokular obserwacyjny.
Zastosowano w tym urządzeniu świetną optykę, dzięki której uzyskujemy obraz w świetnej jakości. Sprzęt ten ma wbudowany iluminator 850nm z możliwością kalibracji wiązki. Przy obserwacji bezpośrednio przez to urządzenie uzyskujemy zasięg w nocy 400m bez stosowania dodatkowych iluminatorów.
Po zamontowaniu na lunecie realny zasięg to około 150 metrów.

PARD NV-007 to urządzenie odprzodowe, w którym zastosowany jest bardzo szybki montaż i demontaż. Zasilane popularnym akumulatorem 18650.
Dodatkową funkcją jest wbudowane WIFI, dzięki któremu możemy łączyć się ze smartfonem,dzięki czemu mamy możliwość dzielenia się widzianym obrazem z kolegą na łowisku. Opcjonalnie mamy także możliwość nagrywania filmów i robienia zdjęć.

Prezentujemy nagrania z obserwacji urządzenia jako z monokularu:
https://www.youtube.com/watch?v=C3GbpO9J794
Poniżej zamontowane na lunecie:
https://www.youtube.com/watch?v=g8fta8wY64g
Zwierzęta były nagrywane z odległości około 100 metrów.

Urządzenie występuję w zestawie z dalmierzem, który pozwoli ocenić nam dokładnie odległość w jakiej znajduje się zwierzyna. Dalmierz opcjonalnie możemy zamontować z boku na lunecie, gdyż wyposażony jest w szynę montażową.

Opcjonalnie do urządzenia dostępne są pierścienie o różnych średnicach 42 mm, 45 mm, 48 mm, a także wkładki redukcyjne.

Świetnym zastosowaniem dla myśliwych, którzy nie są wyposażeni w lunetę jest zakup Noktowizora Yukon Photon RT 6x50. Opcjonalnie mamy możliwość zakupu z oświetlaczem 940nm, który jest dyskretniejszy natomiast skracamy zasięg obserwacji lub z oświetlaczem 850 nm.

Są to urządzenia, które również są 2 w 1. Mogą być zamontowane jako celownik noktowizyjny bezpośrednio z montażem na broni, a także jako monokular obserwacyjny. Zasięg obserwacji przy zastosowaniu Yukona Photona RT 6x50S z oświetlaczem 850nm to około 280 metrów, natomiast z PHOTON RT 6x50 z iluminatorem 940nm osiąga zasięg około 180 metrów.

Obecnie celowniki Yukon Photon RT to urządzenia, które są najatrakcyjniejsze cenowo, a przy tym mają świetne parametry.

Polecane

pixel