+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-07-19

Iluminatory podczerwieni w noktowizji: Niewidoczne źródło światła dla doskonałej dyskrecji

Czym jest iluminator podczerwieni?

W noktowizji, czyli technologii umożliwiającej obserwację w warunkach słabego oświetlenia, kluczową rolę odgrywa iluminator podczerwieni. Jest to urządzenie, które emituje niewidoczne dla ludzkiego oka światło podczerwone, które staje się widoczne w urządzeniach noktowizyjnych. Dzięki iluminatorom podczerwieni, użytkownicy noktowizorów mogą z łatwością obserwować otoczenie nawet w absolutnej ciemności.

Wiązki 850nm i 940nm w iluminatorze 

W iluminatorach podczerwieni do noktowizorów stosowane są różne długości fal świetlnych. Najczęściej spotykane są wiązki o długościach fali 850 nm oraz 940 nm. Obie mają zdolność do emitowania niewidocznego światła dla człowieka, co przyczynia się do dyskrecji i skuteczności obserwacji.

Niewidoczność dla zwierzyny leśnej: 940 nm vs. 850 nm

Pod względem niewidoczności dla zwierzyny leśnej, iluminator o długości fali 940 nm jest bardziej dyskretny i niewidoczny. Emitowane przez niego światło jest mniej widoczne dla dzikich zwierząt, co minimalizuje ryzyko ich płoszenia. Jednakże, warto zauważyć, że statystycznie ma on mniejszy zasięg niż iluminator o długości fali 850 nm, osiągając około dwukrotnie mniejszą odległość.

 

 

Iluminator X-hog 01 - doskonała wydajność i dyskrecja

Iluminator X-hog 01 to przykład zaawansowanego iluminatora podczerwieni, który gwarantuje doskonałą wydajność i dyskrecję w noktowizji. Posiada diodę typu laser VCSEL o mocy 3W, co zapewnia silne i skoncentrowane światło podczerwone. Ważną cechą tego urządzenia jest brak naklejonego filtra rozpraszającego, który osłabiałby moc światła.

Kluczowe cechy iluminatora X-hog 01

Iluminator X-hog 01 posiada szereg kluczowych cech, które wpływają na jego wydajność i trwałość. Dioda laserowa o długości fali 940 nm lub 850 nm zapewnia optymalne warunki obserwacji w różnych sytuacjach. Soczewka asferyczna o średnicy 40 mm zapewnia precyzyjne skupienie światła. Konstrukcja wykonana z aluminium lotniczego T6061 z twardym anodowaniem sprawia, że iluminator jest wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne.

Regulacja mocy i wytrzymałość

Iluminator X-hog 01 jest wyposażony w włącznik bezklikowy z wbudowanym potencjometrem, co umożliwia regulację mocy emitowanego światła. Dzięki temu użytkownik może dostosować jasność do konkretnych potrzeb i warunków obserwacji. Dodatkowo, iluminator jest wodoodporny zgodnie z normą IPX6, co czyni go odpornym na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wydajne zasilanie i praktyczne rozmiary

Do zasilania iluminatora X-hog 01 wykorzystuje się ogniwem 18650, co zapewnia długotrwałą pracę o czasie trwania 2,5 godziny. Dzięki temu użytkownik może korzystać z noktowizora bez obaw o szybkie wyczerpanie energii. Iluminator ma także praktyczne rozmiary: średnica głowicy wynosi 44 mm, tubus 25,4 mm (1 cala), a długość całkowita to 150 mm.

 

Podsumowanie

Iluminatory podczerwieni odgrywają kluczową rolę w technologii noktowizji, umożliwiając obserwację w ciemnościach. Wykorzystując niewidoczne dla ludzkiego oka wiązki podczerwone o długości fali 850 nm lub 940 nm, zapewniają dyskrecję i skuteczność. Iluminator X-hog 01 jest doskonałym przykładem zaawansowanego urządzenia, oferującego wysoką wydajność, regulację mocy i wytrzymałość. Dzięki niemu użytkownicy mogą cieszyć się wyraźnym i dyskretnym obrazem w noktowizji.

 

Polecane

pixel