+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy warto kupić noktowizor Pard w 2020?

Noktowizory Pard

Czas mija nieubłaganie. Technologia idzie do przodu. Każda dziedzina naszego życia odczuwa to mniej lub bardziej. Wraz z rozwojem noktowizji i cyfrowego przetwarzania obrazu do oferty noktowizorów na rynku trafiło bardzo dużo nowych urządzeń. Niemniej jednak popularność, na którą pracował Pard przez ostatnie dwa lata nie spadła i ciągle się podnosi. Co kryje w sobie Pard i jego produkty? Czy mimo tak szybko rozwijającej się technologii nadal warto jest kupić np. nasadkę noktowizyjną Pard NV007?

Co nowego ma w sobie Pard?

Jako jeden z głównych dystrybutorów Parda monitorujemy cały czas poczynania inżynierów odpowiedzialnych za rozwój tych urządzeń. Oprócz licznych aktualizacji oprogramowania dwa najbardziej popularne modele zostały udoskonalone. Nowych wersji w roku 2020 doczekały się nasadka noktowizyjna Pard NV007 oraz celownik noktowizyjny Pard NV008.

Pard NV007A V.7 (nasadka noktowizyjna pard nv-007 forum)

Bo tak oznaczana jest kolejna wersja jednej z najbardziej powszechnych nasadek noktowizyjnych. Jako jedna z nielicznych montowana jest od strony oka. Dzięki temu przestrzeliwanie nie jest konieczne. Oszczędzamy dzięki temu dużo czasu.

W marcu tego roku do sprzedaży wypuszczona została wersja 6. urządzenia, oferująca nowy pierścień montażowy, który możemy dopasować do lunety o średnicy od 36 mm do 48 mm. Dopasowanie pierścienia do lunety nie stanowiło już tak dużego wyzwania jak w przypadku standardowego pierścienia, który posiadał aż 5 różnych średnic. Jednak do lunet takich jak Swarovski czy Zeiss, o specyficznej konstrukcji nadal potrzebny jest dedykowany pierścień.

Nasadka noktowizyjna Pard opinie

Mówi się, że opinie są podzielone… Jednak nie w tym przypadku! Długo nie trzeba było czekać na kolejny ruch ze strony Parda. Już w maju pojawiła się kolejna odsłona nasadki – wersja 7. Tym razem zmianie uległy aspekty optyczne. Największą z nich jest zmiana technologii wyświetlania obrazu na ekranie. W poprzedniej wersji był to ekran LCD o rozdzielczości 800x600. Zastosowanie tej technologii wiązało się z uzyskaniem nie do końca czarnego pola przy obserwacji czarnych obiektów co prowadziło między innymi do małego kontrastu. W wersji 7. wbudowany został ekran OLED o rozdzielczości 1024x768. Zwiększa zdecydowanie komfort korzystania z urządzenia. Interfejs jest mniejszy i nie zasłania dużo obszaru obserwacji, a wysoki kontrast poprawia zdolności rozpoznania obiektów w ciemności. Dodatkowo, dzięki wyższej rozdzielczości, powiększenie cyfrowe nie zmienia nam jakości obrazu.

Nasadka noktowizyjna opinie

Nasadka Noktowizyjna Pard NV007A V.7 podwyższyła swoją jakość w aspektach najbardziej kluczowych dla osób najczęściej korzystających z tego typu urządzeń. Obecna cena rynkowa nasadki to 2699 zł. W tej cenie otrzymujemy pełen zestaw zasilania urządzenia i ładowania akumulatorów, kartę pamięci do zapisu zdjęć i filmów oraz instrukcje w języku polskim. Od premiery pierwszej wersji nasadki Pard minęło trochę czasu jednak technologicznie jest ona cały czas na bieżąco stanowiąc najlepszy stosunek jakości do ceny.

Pard NV008P V.3

Celownik noktowizyjny NV008P jest to wersja 3. popularnego produktu marki Pard, który podobnie jak nasadka zaskarbił sobie przychylność świetnymi parametrami nocnymi, kompaktowym rozmiarem i dobrą ceną.

Swój początek na polskim rynku miał w kwietniu ubiegłego roku. Jego debiut przyjęto bardzo pozytywnie. Duży zasięg w nocy, świetna jakość w dzień, szereg możliwości konfiguracji, możliwość nagrywania wideo w 30fps sprawiają, że jest to urządzenie, które na stałe może zastąpić nam standardowe lunety.

Wraz z nasadką NV007A do dystrybucji trafiła również nowa wersja celownika noktowizyjnego - Pard NV008 V.3. Produkt został wzbogacony w funkcje znane z celowników wyższej klasy. Dodano między innymi e-kompas oraz żyroskop. Poprawia to orientacje w terenie oraz ułatwia wypoziomowanie strzału. Możemy na bieżąco informować o zmianie położenia celu swoich towarzyszy.

Kolejną ciekawą i nową funkcją jest PiP (Picture in Picture). A po polsku Obraz w Obrazie. Polega ona na wyświetleniu nad siatką dodatkowego okna z krzyżem, lecz z przybliżeniem 2-krotnym. Dzięki temu mamy podgląd dwóch perspektyw. Jest to pomocne gdy np. zwierzę co jakiś czas się przemieści i ciągłe oddalanie i przybliżanie obrazu może być kłopotliwe. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się PiP. Widzimy to co dzieję się wokół celu oraz dokładnie punkt strzału.

Na ekranie może dziać się dużo po włączeniu wszystkich tych nowych funkcji. Jednak standardowy ekran LCD 800x600 został zastąpiony nowoczesnym OLED 1024x768. Patrząc przez okular nawet przy uruchomieniu PiP, żyroskopu, kompasu oraz siatki odnosimy wrażenie poukładania. Tak jakby wszystko było na swoim miejscu. Jednocześnie jakość obserwacji zwiększyła się dzięki polepszeniu kontrastu. Przy maksymalnym Zoomie widzimy wyraźnie i dokładnie nawet w nocy.

Choć celownik noktowizyjny Pard NV008P V.3 jest stosunkowo nowym urządzeniem, aby nie dać się wyprzedzić konkurencji został zmodyfikowany i wyposażony w nowoczesne technologie, które de facto pozwoliły mu te konkurencję wyprzedzić. Obecna cena rynkowa urządzenia to 3699 zł, za którą dostajemy pełen pakiet akcesoriów: dwa akumulatory 3350 mAh, ładowarkę z wyświetlaczem, kartę pamięci 32GB, montaż na szynę 11 mm – 22 mm, pokrowiec do wygodnego przenoszenia oraz instrukcję w pełni polską. Jest to produkt dla osób, które cenią sobie budżetowe rozwiązania, a jakością nie chcą odstawiać od drogich noktowizorów. W jednej cenie mamy do dyspozycji świetną lunetę dzienno-nocną oraz lekki i kompaktowy monokular noktowizyjny.

Z biegiem czasu zmienia się bardzo dużo rzeczy. Tak samo marka Pard i jej produkty. Jednak w tym przypadku zdecydowanie na lepsze. Na przestrzeni tych wszystkich lat urządzenia tej marki nadal pozostają godne polecenia wszystkim myśliwym i obserwatorom nocnym, początkującym jak i doświadczonym.

Darz bór!

pixel