+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking Optyki Myśliwskiej - noktowizory, termowizory, lornetki, nasadki termowizyjne oraz celowniki

Noktowizor a termowizor. Lunety obserwacyjne ranking 


Bazując na naszej wiedzy, zdobytym doświadczeniu oraz na podstawie opinii wystawionych przez klientów chcielibyśmy przedstawić ranking najlepszych sprzętów noktowizyjnych i termowizyjnych oraz ranking lunet celowniczych wraz z podziałem  na przeznaczenie i zastosowanie. Jakie mamy możliwości przy wyborze najlepszej opcji? Zapraszamy do artykułu.


Spis treści: 
1. Noktowizory
2. Binokulary/ Lornetki noktowizyjne
3. Nasadki noktowizyjne
4. Celowniki myśliwskie
5. Termowizory

Noktowizory dla myśliwych

Noktowizory myśliwskie - noktowizor dla myśliwego. Jaki noktowizor na polowanie? Użytkownicy często szukają odpowiednich urządzeń pod hasłem „tanie noktowizory”, jednak postaramy się udowodnić, że cena jest ważna, jednak nie najistotniejsza podczas wyboru noktowizji i tani noktowizor to nie zawsze dobry wybór – uzasadniając dlaczego.

Monokular noktowizyjny ranking. Monokulary to urządzenia optyczne przeznaczone do obserwacji na jedno oko. Urządzenia są bardzo kompaktowe i poręczne, dzięki czemu wielu użytkowników wybiera właśnie tego typu rozwiązanie do obserwacji.

Noktowizor jaki kupić?

1. Jaki noktowizor? Dobry noktowizor. Najpopularniejszy sprzęt wśród myśliwych, który jednocześnie posiada świetną relacje jakości w stosunku do ceny jest noktowizor do obserwacji  Monokular Cyfrowy Bestguarder WG-50 PLUS. Posiada on sześciokrotne powiększenie optyczne oraz pięciokrotny zoom optyczny. Ile kosztuje noktowizor? Jego cena oscyluje w granicach 1400 złotych. Zasilany 4x akumulatorami AA, które są wymienne i zawsze możemy mieć pod ręką kilka kompletów, dzięki czemu możemy korzystać z niego przez całą noc, gdy wyruszymy na polowanie. Mimo swojej niskiej ceny jest to produkt rzetelnie wykonany i przede wszystkim bezawaryjny. Intuicyjne i odseparowane przyciski pozwalają na łatwą lokalizacje ich w zupełnym mroku będąc w terenie. W naszej opinii może równać się z produktami będącymi na rynku w kilkukrotnie wyższych cenach. Zasięg obserwacji przy zastosowaniu wbudowanego iluminatora o wiązce 850nm, jaki jesteśmy w stanie uzyskać przy całkowitej ciemności to około 350 metrów. Ponadto noktowizor myśliwski posiada polskie menu, więc jego użytkowanie będzie łatwe dla osób początkujących.
WG-50 PLUS to najlepszy noktowizor. Posiada wbudowany moduł WIFI za pomocą, którego można uzyskać podgląd na telefonach lub tabletach. Jest to duże udogodnienie, gdy urządzenie zainstalowane jest na przykład na statywie i chcemy obserwować określony teren. Ponadto będąc na łowisku możemy podzielić się obrazem, który widzimy w monokularze, a dzięki temu polowanie w towarzystwie może okazać się bardziej kompatybilne i przyjemne. Wielu użytkowników zastanawia się także czy noktowizor widzi przez szybę i odpowiadamy jasno - to zależy. Od czego? Od sprzętu, modelu i warunków atmosferycznych. Z reguły powinien poradzić sobie z przezroczystą szybą, chyba że będzie ona mocno nasłoneczniona.

2. Noktowizor dla myśliwych? Noktowizor na polowanie! Drugim noktowizorem wartym uwagi o tych samych parametrach jest noktowizor NH-1 nachtjager nh-1 6x50 forum. Urządzenia te jeśli chodzi o parametry są do siebie bliźniaczo podobne. Różni je jedynie design. Mianowicie noktowizor NH-1 wyróżnia się swoją barwą, która wizualnie charakteryzuje go na tle noktowizora WG-50 PLUS – jest to prawdziwa noktowizja myśliwska.


3. Niewątpliwie produktem, który stał się hitem 2019 roku i podbija coraz więcej serc użytkowników jest monokular obserwacyjny PARD NV-019. Jest to pierwszy noktowizor na rynku, który posiada płynne powiększenie optyczne w zakresie od 1 do 8. Ponadto noktowizor posiada 3x zoom cyfrowy co daje nam powiększenie aż 24-krotne. Urządzenia marki PARD słyną z nienagannego wykonania, a także z wysokiej jakości komponentów - tak też jest z NV-019. Zastosowana optyka jest najwyższej jakości, przez co uzyskujemy ogromną przyjemność obserwacji nocnych, bowiem jakość otrzymywanego obrazu jest bezkonkurencyja na rynku. Zasięg obserwacji, jaki możemy uzyskać w zupełnej ciemności to ponad 400 metrów. Urządzenie posiada także bardzo szeroki okular 50 mm, co daje dużą wygodę obserwacji.


Każde z wymienionych powyżej monokularów to urządzenia cyfrowe, a co za tym idzie umożliwiają obserwacje zarówno w dzień jak i w nocy, bez obaw przed uszkodzeniem. Noktowizory dla myśliwych udoskonalają polowanie!

Binokulary / Lornetki noktowizyjne myśliwskie/ Lornetka noktowizyjna opinie

Zastanawiasz się ile kosztuje lornetka? A może ile kosztuje dobra lornetka? I jak je odróżnić? Ile kosztuje i jak działa lornetka dowiesz się z tekstu poniżej. Popularny także wśród myśliwych jest wybór binokularu noktowizyjnego. Wiele osób ceni sobie jednak obserwację za pomocą pary oczu i główkuje jaka jest najlepsza lornetka na świecie. Poniżej ranking najpopularniejszych modeli.

Lornetka z noktowizorem ranking

1. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem Binokularu jest u nas WG-80. Noktowizor oparty o technologie cyfrową. Posiada 4-krotne płynne powiększenie optyczne i 5-krotny zoom cyfrowy. Zastosowany w nim iluminator 850nm pozwala na obserwacje z odległości 300 metrów. Działa również jako rejestrator - pozwala nagrywać/robić zdjęcia i odtwarzać je z poziomu noktowizora. Świetnie nadaje się zarówno do obserwacji po zmroku, jak i w dzień. Łatwy w obsłudze, posiadający menu w języku polskim, a do tego w atrakcyjnej cenie, gdyż wraz z akcesoriami jego cena wynosi poniżej 2000 złotych.


2. Kolejnym modelem wartym uwagi jest produkt NV-900. Jest to binokular noktowizyjny, w którym sposób obserwacji różni się od innych lornetek noktowizyjnych na rynku. Wszystko za sprawą specjalnego wyświetlacza, który daje dużą wygodę podczas  obserwacji nocnych. Zastosowane specjalne filtry w wyświetlaczu rozpraszają jego światło, przez co nie naświetla oczu ani twarzy użytkownika w takim stopniu jak inne urządzenia noktowizyjne. Produkt jest noktowizorem cyfrowym, więc można korzystać z niego w dzień i w nocy bez obaw o ewentualne usterki. Urządzenie posiada 5W iluminator podczerwieni o wiązce 850 nm, co daje możliwość obserwacji nocnej nawet na ponad 400 metrów. Ważną cechą binokularu jest to, że może służyć jako rejestrator. Umożliwia wykonanie zdjęć i realizację nagrań wideo wraz z ich bezpośrednim odtwarzaniem z poziomu noktowizora. Pozwala to uwiecznić ulotne chwile - do których teraz będziesz mógł wracać z przyjemnością!


3. Zastanawiasz się jak widać przez noktowizor i jaki dalmierz myśliwski dobraćLornetka Noktowizyjna ATN BinoX-4k 4x16 PRO z dalmierzem laserowym jest binokularem o najwyższej jakości, dotyczącej elektroniki. Lornetka noktowizor zapewnia kolorowe widzenie w dzień, a w nocy czarno-białe lub zielone w zależności do wyboru. Obraz wyświetlany jest na wysokiej rozdzielczości ekranie HD 1280x720. Nasze obserwacje możemy zapisać na karcie pamięci do 64GB, a wbudowany akumulator litowo-jonowy naładowany do pełna wystarcza na 15 godzin obserwacji! 

Lornetki myśliwskie noktowizyjne. Lornetki myśliwskie termowizyjne czyli lornetki termowizyjne wstawimy w ranking lornetek przy okazji innego artykułu. Nasadki noktowizyjne myśliwskie – sprzęt optyczny przeznaczony do montażu na lunecie. Jaka nasadka noktowizyjna na lunetę?

1. Właściwie nie mogliśmy w tym miejscu wytypować innego produktu niż bestsellerowa i wszędzie rozpoznawalna już w kręgu myśliwych nasadka PARD NV-007A V.7. To produkt bezkonkurencyjny i najlepszy w swojej kategorii. Urządzenie poza swoją przystępną ceną posiada także konkurencyjne parametry do nasadek, które kosztują dwukrotnie więcej niż ona. Czemu zawdzięcza swój fenomen? Superlatywów tego urządzenia jest wiele. Zacznijmy jednak od tego, że jest to urządzenie wielofunkcyjne - posiada funkcję monokularu obserwacyjnego oraz nasadki noktowizyjnej. Wszystko za sprawą bardzo łatwego montażu, który zajmuję kilkanaście sekund. Ponadto urządzenie pasuje do każdej lunety za sprawą różnych rozmiarów pierścieni montażowych - które posiadamy w swojej ofercie. Swoje najlepsze parametry nasadka osiąga na niskich krotnościach lunet. Najlepiej regulowanych. W zakresie od 3-5 możemy uzyskać najlepszy obraz, gdyż urządzenie posiada 2-krotny zoom optyczny. Mamy także możliwość 3,5 zbliżania zoomem cyfrowym. Całe urządzenie zamknięte jest w najmniejszej możliwej formie. Nasadka osiąga wymiary niewiele ponad 10 cm długości oraz 450 g wagi. Kolejną zaletą tego urządzenia jest bardzo proste oprogramowanie, które występuje w języku polskim wraz z instrukcją obsługi. Ponadto produkt posiada wbudowany iluminator podczerwieni o mocy 850 nm oraz 3 stopniowej regulacji wiązki,  dzięki któremu zasięg obserwacji to ponad 400 metrów. Po zamontowaniu na lunecie około 200 metrów. Każdy klient  może liczyć na profesjonalną opiekę serwisową oraz pomoc techniczna, która znajduje się w Polsce. My, jako oficjalny dystrybutor zapewniamy pomoc przed zakupem, jak i podczas samego użytkowania urządzenia! Po co później wpisywać „lornetka noktowizyjna olx”, skoro od razu można zainwestować w dobrej jakości sprzęt? W najbardziej kompleksowym zestawie urządzenie kosztuje mniej niż 3000 złotych. Posiadamy w nim pierścień montażowy, dedykowaną redukcję, akumulatory, ładowarkę oraz kartę pamięci. Sprzęt jest natychmiast gotowy do użycia i można śmiało ruszyć z nim w teren. O zaletach urządzenia można mówić i pisać godzinami - sam jednak przekonaj się jak działa nasza nasadka PARD NV-007A V.7 i rozjaśni nawet najciemniejsze zakamarki Twojego łowiska!

2. Kolejnym bestsellerowym produktem na rynku jeśli chodzi o nasadki jest nasadka Pulsar Forward F455. Jest to nasadka odprzodowa w technologii cyfrowej. Posiada dyskretny iluminator podczerwieni, który jest niewidoczny dla ludzi i zwierząt. Możliwość obserwacji z odległości około 400 metrów w przypadku nasadki FN455. Zasięg do oddania strzału około 150-200 metrów. Posiada wbudowaną pamięć 16GB oraz moduł WiFi. Ponadto objęte jest 3 letnią gwarancją, co jest kolejnym argumentem, aby właśnie po ten model sięgnąć. Posiada on również możliwość podłączenia zewnętrznego źródła zasilania. F455 oraz FN455 to najnowsze nasadki, jakie wydała na rynek renomowana firma Pulsar. Produkty tej marki cechują się ogromną precyzją wykonania za sprawą użycia tylko wysokiej jakości komponentów.

Celowniki myśliwskie. Jaki celownik noktowizyjny forum? Celowniki termowizyjne ranking

1. ATN jest wiodącym producentem i twórcą precyzyjnej optyki noktowizyjnej oraz urządzeń termowizyjnych. Zastosowane przez nich innowacje sprawiają, że zawsze są krok przed konkurencją! Luneta noktowizyjna tej marki udostępni Ci najlepszej jakości wsparcie podczas polowania. Z tym sprzętem ziarnisty i czarno biały obraz odchodzi w zapomnienie. Podczas obserwacji ATN X-Sight-4K 3-14x dostarczy nam szerokiej palety barw – dzięki czemu obserwacja stanie się jeszcze ciekawsza. Celownik oferuje bowiem  obraz w jakości 4K, niespotykany w innych urządzeniach tej klasy. Opakowanie zawiera również iluminator o niewidzialnej dla oka wiązce podczerwieni, dzięki któremu obraz będzie jeszcze ostrzejszy, umożliwiając celowanie na jeszcze większą odległość. Ponadto inteligenta ocena odległości będzie dodatkowym atutem tego celownika. Dzięki zaimplementowanemu dalmierzowi w szybki i łatwy sposób oszacujesz odległość od celu – a właściwie to urządzenie zrobi to za Ciebie! Równie przydatną funkcją jest kalkulator balistyczny, który doskonale współpracuje z systemem, wprowadzonym w lunecie. Bezbłędnie i szybko dokona obliczeń odległości, przetwarzając siłę i kierunek wiatru. Przy współpracy z oprogramowaniem oraz aplikacją ATN Obsidian możesz zdalnie sterować urządzeniem - celownik posiada wbudowany moduł Bluetooth oraz funkcję WiFi. 

2. Podobnie jak w przypadku nasadki PARD NV-007 stworzony przez tę samą markę celownik PARD NV-008P V.3 w krótkim czasie stał się perełką w naszej ofercie. Precyzyjne wykonanie oraz świetna jakość komponentów sprawiły, że stał się produktem najbardziej atrakcyjnym na rynku celowników noktowizyjnych w 2020 roku. Jest to celownik najmniejszy w swojej klasie. Noktowizor może służyć także do obserwacji. Jest to produkt dzienno-nocny. Dający nam zasięg ponad 200 metrów w zupełnej ciemności. Do wyboru ma kilka rodzajów krzyża oraz palet kolorystycznych. Posiada 6,5x zoom optyczny oraz 2-krony zoom cyfrowy. Dzięki czemu lepiej sprawdza się niż zwykłe lunety celownicze. Wsparciem dla niego jest wbudowany iluminator podczerwieni o takiej samej mocy jak w nasadce. Produkt jest kompatybilny z każdym kalibrem broni, bowiem odporność na odrzut to aż 6000J. Jedną z istotniejszych kwestii jest to, że w zestawie posiada on montaż na szynę picatinny, dzięki czemu nie ponosimy dodatkowych kosztów przy montażu jak ma to miejsce w innych modelach.

3. Jaki celownik noktowizyjnyPulsar DIGEX N455 oraz DIGEX N450 to lunety noktowizyjne. Jest to zupełna nowość od marki Pulsar. Urządzenie noktowizyjne jest zamknięte w lunecie. Jest ono tak samo kompaktowe jak zwykłe lunety celownicze. Do wyboru mamy iluminator 850 nm bądź 940 nm w zależności od modelu. Urządzenie osiąga zasięg obserwacji w zupełnej ciemności aż do 500 metrów. Regulowany zoom cyfrowy od 4-16x. Średnica obiektywu 50 mm dająca szerokie pole widzenia. Ponadto bardzo długi czas pracy na iluminatorze bo aż 7H. Sam noktowizor może pracować aż 14 godzin w ciągłej pracy. Jest to produkt o innowacyjnym designie i nowoczesnym spojrzeniu na celowniki noktowizyjne.

Termowizja a noktowizja. Noktowizor czy termowizor? Jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z nami! Ranking lunet myśliwskich 

Ranking termowizorów/ Termowizory myśliwskie/ Termowizja myśliwska opinie:

Termowizja a noktowizor. Termowizory to urządzenia, którym do obserwacji w odróżnieniu od noktowizorów nie jest potrzebne doświetlenie. Z urządzeń termowizyjnych widoczny mamy obraz zaprezentowany w paśmie dalekiej podczerwieni. Posiadają one obiektywy, które są czułe na temperaturę, więc każde organizmy żywe jak i obiekty, które wydzielają ciepło będą widoczne nawet z odległości kilku kilometrów. Często użytkownicy szukają urządzeń pod hasłem „tanie polowanie termowizja” i poniżej przedstawimy kilka produktów korzystnych cenowo, zapewniających doskonałą jakość.

Noktowizor a termowizja

1. Marka Hikvision to niezaprzeczalny lider w dziedzinie kamer opartych o moduły termiczne, a kamera termowizyjna Hikvision Lynx Pro LH19 w ich wykonaniu, to kolejny produkt z naszej oferty, któremu warto lepiej się przyjrzeć – atrakcyjna cena oraz unikatowy wygląd to nie jedyne atuty tego sprzętu. Ten monokular termowizyjny ranking przy swojej bardzo niewielkiej wadze i gabarytach zachowuje również doskonałe parametry techniczne. Jest lekka, poręczna i wyposażona  w akumulator o ogromnej mocy, który pozwoli na pracę nawet do 7 godzin. Lepsza niż w przypadku konkurencyjnych modeli rozdzielczość ekranu 1280x960 px bezpośrednio przekłada się na jakość i dokładność wyświetlanego obrazu, bogatego w szczegóły. Dodatkowo w Lynx Pro LH19 zastosowano sensor o zmniejszonym rozmiarze piksela z 17 do 12 μm, co znacząco poprawiło odległość detekcji oraz pomogło w odpowiedniej regulacji ostrości. Kolejnym jego atutem jest wbudowana duża pamięć wewnętrzna, bowiem model ten posiada aż 8GB! Dzięki czemu można przechowywać na nim zdjęcia oraz filmy, bez obaw o ich utratę. 

2. Termowizor ATN MARS 4 (Thor) to prawdziwa perełka w kategorii optyki myśliwskiej. Jest on jednym z najnowocześniejszych i innowacyjnych urządzeń na rynku – posiada przydatne funkcje, do zastosowania w rozmaitych warunkach klimatycznych, niezależnie od oświetlenia. To praktyczny, wysokiej klasy sprzęt, który spełnia cechy zarówno termowizora, doskonale wykrywając i lokalizując ciepło, ale również celownika termowizyjnego, umożliwiającego większą dokładność podczas polowania. Dzięki ATN MARS 4 (Thor) możemy dokonywać obserwacji w całkowitej ciemności, w dymie, mgle oraz podczas gęstych opadów deszczu czy śniegu, spełniając tym samym najsurowsze kryteria jakości i wydajności. Sprzęt ten jest bardzo wygodny i poręczny – posiada dotykowe przyciski ułożone w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi optymalną kontrolę pracy – wyczuwając każde kliknięcie. Swoje obserwacje możemy wygodnie nagrywać i udostępniać za pomocą jednego z tych przycisków, nie obawiając się o utratę plików. W przypadku tego sprzętu istnieje możliwość przechowywania ich na pamięci wewnętrznej, a jeśli będziesz potrzebował jej więcej – rozbuduj urządzenie o dodatkową kartę pamięci i jeszcze skuteczniej uwieczniaj swoje przygody! Kolejną zaletą tej lunety jest funkcja Recoil-Activated Video (RAV), która automatycznie rozpoczyna nagrywanie wideo, gdy wbudowany akcelerometr wyczuje reakcję urządzenia, dzięki czemu będziesz mógł całkowicie zanurzyć się w akcji podczas polowania. O niezaprzeczalnej jakości ATN MARS 4 (Thor) świadczyć może również utwardzony stop aluminium, z którego jest zbudowany wraz z odporną na uderzenia elektroniką – jego cena nie należy do najtańszych, jednakże jesteśmy pewni, że ten profesjonalny sprzęt zapewni pełną satysfakcję jego użytkownikowi.

3. Termowizor PARD SA-45 V2 to z pewnością jeden z najlepszych termowizorów tej marki; to dobra optyka termowizor. Kompaktowy i najlżejszy z celowników termowizyjnych dostępnych na rynku. Najmniejsze wymiary, a ogromna funkcjonalność. Posiada on aż 5 palet kolorystycznych i 9 siatek celowniczych. Ogromny zasięg obserwacji bo aż ponad 3000 metrów. W odróżnieniu od innych termowizorów ma bardzo prosty interfejs, dzięki czemu jest bardzo łatwy w obsłudze. Zasilany jest ogólnodostępnymi akumulatorami 18650, co ułatwia ewentualne wyposażenie się w dodatkowe zasilanie byśmy mogli cieszyć się obserwacją przez całą wyprawę nocną. Ponadto w relacji jakość do ceny jest to najbardziej przystępne urządzenie. Bowiem jego koszt to około 14 000 złotych, przy parametrach takich samych, a często i lepszych co termowizory w cenach ponad 20 000 złotych.

Polecane

pixel