+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dyski twarde

(9 produktów)

Dyski twarde do monitoringu

Dysk twardy to urządzenie, które potrzebne jest do poprawnej pracy wielu urządzeń elektronicznych. Potrzebujesz go w komputerze, wideorejestratorze lub urządzeniu mobilnym. Pamiętaj, że dyski twarde do monitoringu muszą mieć odpowiednie parametry. Dobrej klasy dysk do monitoringu kupisz tylko w naszym sklepie Internetowym Elektromaniacy. Pamiętaj, ze dysk 4TB do rejestratora często może okazać się niewystarczający. Sprawdź, jaki dysk do rejestratora będzie odpowiedni i ile to kosztuje!

Dysk twardy – jak działa?

Zasada działania dysku twardego do monitoringu jest taka sama, jak do każdego innego urządzenia elektronicznego np. komputera. Wystarczy podłączyć go do źródła zasilania oraz urządzeń monitorujących. Dzięki temu obraz zapisywany jest bezpośrednio na dyskach, gdzie następnie można go odtworzyć w razie potrzeby. Najczęściej dyski twarde do monitoringu dostępne są o pojemnościach pozwalających na zachowywanie nagrać z 14 lub 30 dni.

Jaką pojemność mają dyski twarde?

Dyski twarde, które posiadamy w sprzedaży, dostępne są w pojemnościach od 500 GB do nawet 4 TB. Taka pojemność jest wystarczająca na zatrzymywanie nagrań od 14 do 30 dni roboczych bez konieczności ich nadpisywania. Oczywiście w dzisiejszych czasach istnieje możliwość zapisywania nagrań w chmurze. Warto jednak mieć również zabezpieczenie w formie stacjonarnego dysku twardego. Dzięki temu nawet w przypadku braku połączenia z siecią nagrania będą bezpieczne.

Czy warto kupić wysokiej klasy dysk twardy do monitoringu?

Zdecydowanie warto kupić dysk twardy do rejestratora, który będzie stanowił świetne zabezpieczenie dla nagrywanych plików. W ten sposób wykonane nagrania przez monitoring można bez problemu odtworzyć w każdej chwili. Stosunkowo niskie ceny sprawiają, że dysk do monitoringu 1 TB, 2 TB lub 4 TB jest coraz częściej wybierany do rejestratorów i nie tylko. Dysk do rejestratora kamer powinien być przede wszystkim wydajny, bezawaryjny oraz odpowiednio zabezpieczony przed nieautoryzowanym dostępem. W naszym sklepie znajdziesz tego typu urządzenia dopasowane nawet do najnowszych systemów monitoringu.

FAQ:

Ile kosztują dyski twarde do monitoringu?

Koszt zakupu dysku twardego do monitoringu zależy przede wszystkim od jego pojemności oraz klasy wydajności. Popularne dyski do rejestratorów 500 GB to wydatek około 150 złotych. Nieco większe modele o pojemności do 4 TB kosztują nawet ponad 500 złotych.

Czy sprawność rejestratora jest zależna od dysku twardego?

Oczywiście, że tak. Im szybszy, większy i bezpieczniejszy będzie dysk, tym sprawniej będzie działać cały system monitoringu. Dodatkowo większa pojemność pozwala na zachowanie o wiele większej liczby nagrań.

Jaka powinna być pojemność dysku do rejestratora kamer?

Najmniejsza pojemność dysku twardego do kamer powinna wynosić 500 GB. Warto jednak zainwestować w dyski, których pojemność sięga do kilku terabajtów. Dzięki temu nagrania z monitoringu będą przechowywane stacjonarnie przez długi czas.

pixel