+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl KOZAK OPCJA! ODSTRASZACZ SAMOCHODOWY ZWIERZYNY LEŚNEJ SIREN7 W OKAZYJNYCH CENACH Zobacz więcej
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-12-13

Dlaczego warto korzystać z trybu parkingowego?

CO TO JEST TRYB PARKINGOWY? 

Kiedyś bez problemu znajdowałeś miejsce parkingowe, a teraz zanim staniesz pod domem, to w poszukiwaniach spędzasz nawet do 15minut? Samochodów na ulicach non stop przybywa i nie da się tego ukryć. Niestety, ich rosnąca ilość na drodze potęguje jeszcze większe prawdopodobieństwo kolizji. Mimo to z roku na rok jest coraz więcej aut, tym bardziej osobowych. Według badań, przeprowadzonych w 2020 ilość samochodów osobowych wzrosła o 4,1 proc. w stosunku do roku poprzedniego – dlatego domyślamy się, że proporcjonalnie może to wyglądać także tym razem. Co ciekawe, okazuje się, że liczba samochodów w Polsce przekracza 24 mln egzemplarzy, a pod względem liczby aut na 1000 mieszkańców Polska znajduje się na drugim miejscu pośród krajów Unii Europejskiej. Jednak, o ile liczba samochodów w kraju robi wrażenie, o tyle nie ma się czym chwalić na płaszczyźnie ich wieku. W tym rankingu Polska jest w ogonie Europy, zajmując z kolei 7. miejsce od końca, co powala nasunąć się oczywistym wnioskom, odnośnie ich jakości oraz prawdopodobieństwa kolizyjności. Nie da się także ukryć, iż teraz – kiedy zbliża się „gorący” przedświąteczny czas, niebezpieczne sytuacje na drodze potęgują się. Dla kierowców z dłuższym stażem może nie jest to nic nowego, jednak mimo że większość z nas odczuwa wówczas większy stres czy zdenerwowanie z powodu wykonywania obowiązków w pośpiechu czy zakorkowanych dróg, to za wszelką cenę chciałaby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na nich. Zimą tym bardziej, kiedy aktualny ich stan stwarza zagrożenie dla Ciebie lub Twojego auta. Ze względu na aurę nawierzchnia ulicy bywa śliska, co wydłuża drogę hamowania i stwarza bezpośrednie prawdopodobieństwo kolizji. Jak wiadomo, żaden kierowca nie powoduje jej umyślnie, jednak niekiedy nie jesteś po prostu w stanie przewidzieć wszystkiego. Warto byłoby zatem zastanowić się już teraz, jak zapobiec takim sytuacjom, jeszcze zanim zima rozhula się na dobre.

UNIKNIJ ZBĘDNYCH KOSZTÓW

Odpowiednim, a właściwie najlepszym rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno teraz, jaki w przyszłości będzie zakup praktycznego wideorejestratora, który może i nie uchroni Cię przed samym zdarzeniem, ale pomoże zweryfikować wszystkie kwestie sporne lub niewiadome, dotyczące jakiejkolwiek kolizji czy stłuczki.
Grudzień to idealny czas na zakup wideorejestratora! Dlaczego? Głównie ze względu na warunki panujące na zewnątrz, ale również ze względu na to, iż może być to świetny pomysł na prezent świąteczny dla Ciebie lub bliskiej Ci osoby, aby podczas następnego incydentu uniknąć niepotrzebnych problemów!

Kiedy stłuczka nie zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu, wiadomo, że pierwsze o czym myślisz, to o konsekwencjach materialnych. Co z moim samochodem, jakie są szkody i przede wszystkim… Jakie straty? Chyba każdy z nas miał okazję oglądać filmy z przeróżnych zdarzeń drogowych w Internecie i nie raz widział na nich osoby, które chwilę po wypadku wstają i po szybkim otrzepaniu się sprawdzają stan swojego auta, nie zwracając uwagi w tym czasie na siebie. Decydując się na odpowiedni rejestrator trasy możesz mieć spokojną głowę i takimi niuansami zająć się później z pomocą zarejestrowanych plików oraz policji, a w pierwszej kolejności pomyśleć o sobie.
Co to właściwie znaczy „odpowiedni rejestrator”? To takie urządzenie, które będzie w stanie sprostać każdej sytuacji. Jak wiadomo, nie wszystkie incydenty mają miejsce wyłącznie wtedy, kiedy jesteś akurat w pojeździe. Często wygląda to w ten sposób, że akurat pod Twoją nieobecność ma miejsce niefortunne zdarzenie i wówczas oczywiście nie ma świadków, ani tym bardziej sprawcy zdarzenia, a tylko nieprzyjemna i z pewnością kosztowna po nim pamiątka. W takiej właśnie chwili większość z nas docenia swoją wcześniejszą decyzję o zakupie kamery do samochodu. W sytuacji kryzysowej nie musisz już liczyć na ludzką uczciwość, obecność świadków czy lokalny monitoring, co pozwoli Ci odetchnąć z ulgą i skutecznie działać w związku z odnalezieniem sprawcy oraz zwróceniem kosztów naprawy samochodu.

TRYB PARKINGOWY

Sprawdzonym rozwiązaniem, stosowanym w kamerach rejestrujących trasę jest nad wyraz praktyczny tryb parkingowy… Naszym zdaniem to totalnie rewolucyjne zastosowanie w przypadku kamer samochodowych! Co to jest tryb parkingowy? Czego możesz oczekiwać, jako użytkownik tego typu urządzenia? Możesz być pewien, że niezależnie od tego czy jesteś akurat w trasie czy spokojnie w domu, a auto na postoju, to rejestrator z trybem parkingowym nagra każde zdarzenie, które mogłoby narazić Cię na straty finansowe.
Klienci często zadają nam pytanie: „Jaka kamera samochodowa z trybem parkingowym?” Producentem, który wykorzystuje w swoich produktach tryb parkingowy jest marka VIOFO, a wspominamy o niej dlatego, iż możemy mówić o niej jedynie w samych superlatywach. Urządzeniom tego producenta niczego nie brakuje, na co dowodem może być świetna jakość zarejestrowanych filmów oraz niezawodność w każdej sytuacji, bo jak inaczej określić kamery do samochodu, które zarejestrują zdarzenie zarówno podczas jazdy, jak i w spoczynku?

Każdy użytkownik, który miał okazję korzystać i docenić funkcję trybu parkingowego wie, że to tzw. „must-have” w przypadku wideorejestratora, jednak aby nagrywał on prawidłowo, użytkownik musi zdawać sobie sprawę, w jaki sposób działa. Każdy wideorejestrator, posiadający możliwość nagrywania na postoju ma także kilka trybów pracy, które możemy dostosować do własnych preferencji. O jakich trybach mowa?

AUTO DETEKCJA RUCHU

To nic innego, jak nagrywanie zdarzenia po wykryciu ruchu lub wstrząsu. Często mylone z pojęciem „czujnika” ruchu, który w przeciwieństwie do detektora rejestruje każdą zmianę w obrazie, np. przejeżdżające auto, ale także poruszające się na wietrze gałęzie pobliskiego drzewa., co niekiedy zbędnie wzbudza nagrywanie w kamerze. Modele kamer marki VIOFO ponad tę możliwość posiadają także zaawansowany bufor, dzięki któremu rejestracja rozpocznie się nawet do 30 sekund przed zdarzeniem, co pozwoli Ci obiektywnie ocenić nagraną sytuację lub uchwycić numer rejestracyjny sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia, zostawiając Cię ze szkodami, które wyrządził oraz ich konsekwencjami finansowymi.

NAGRYWANIE POKLATKOWE

Polega na nagrywaniu non-stop, ale w trybie poklatkowym czyli w tzw. „time-lapse’ie”. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje złożony ze zdjęć przyspieszony film. Kamera w tym trybie wykonuje zdjęcie, np. co 1 sekundę i następnie składa je w jedną całość. Warto mieć na uwadze, że ma to wpływ na oszczędność przestrzeni na karcie pamięci, ale może się wiązać także z utratą szczegółów, a jak wiadomo – niekiedy podczas rejestracji zdarzenia istotne są niuanse. Możesz natomiast ocenić ich jakość za pomocą nagrań zarejestrowanych i umieszczonych w Internecie przez innych użytkowników i wówczas zdecydować czy jest to jakość, która Cię satysfakcjonuje:

(Nagranie pochodzi z serwisu YouTube, którego autorem jest Jin Lim)

NAGRYWANIE Z OBNIŻONYM BITRATE-em

Nagrywanie to opiera się o nieprzerwaną rejestrację, która jednocześnie rezygnuje nieco z jakości obrazu. Dzięki temu rozwiązaniu większa ilość materiału video zmieści się na karcie pamięci. Oczywiście w zależności od jej pojemności oraz wydajności urządzenia. W ten sposób urządzenia jest w stanie zmieścić nawet do kilkudziesięciu godzin stałego zapisu filmu z postoju pojazdu.

CZAS PRACY CZYLI ILE uJEDZIE

Pewnie zastanawiasz się, jak się sprawy mają w związku z finalnym czasem pracy urządzenia, działającego w trybie parkingowym lub jak wiele nagrań jest w stanie pomieścić, zaimplementowana w urządzeniu karta pamięci. To wszystko zależy. Przede wszystkim od modelu konkretnego urządzenia oraz zastosowanej karty pamięci; jest jednak jeden warunek, który przy okazji korzystania z trybu parkingowego trzeba spełnić obligatoryjnie. Jest to mianowicie kwestia stałego zasilania, do którego jesteś zobowiązany podłączyć wideorejestrator, jeśli chcesz, aby nagrywał również podczas postoju. Doprowadzenie do kamery kabla stałego zasilania jest warunkiem absolutnie koniecznym, aby skutecznie monitorować wszelkie zdarzenia drogowe.

ADAPTER ZASILANIA

Wielu użytkowników przed zakupem konkretnego wideorejestratora z trybem parkingowym zastanawia się czy tryb parkingowy rozładuje akumulator. Otóż, to nie całkiem bezpodstawne. Bez podłączenia kamery do stałego zasilania nie ma opcji, by korzystać z wbudowanego trybu parkingowego. Używając adaptera zasilania z wbudowaną kontrolą zapłonu wideorejestrator natychmiast wie kiedy zapłon samochodu został wyłączony i kiedy powinien przełączyć się w tryb parkingowy. System ten jest totalnie intuicyjny, dzięki czemu nie musisz pamiętać o jakichkolwiek manewrach związanych z rejestracją, wysiadając z pojazdu. Adapter posiada także ochronę przed rozładowaniem akumulatora samochodu poprzez odcięcie zasilania przy niskim poziomie napięcia, co pozwoli Ci wrócić spokojnie do domu i nie zastanawiać się czy jutro dojedziesz do pracy.

SPOKOJNA GŁOWA 

Teraz chyba zgodzisz się z naszym zdaniem na temat zalet płynących z korzystania z  wideorejestratorów, które nagrywają zarówno podczas jazdy, jak i na postoju? Nigdy nie będziesz w stanie stu procentach przewidzieć danej sytuacji na drodze… Jeśli jesteś akurat w aucie masz możliwość jakiejkolwiek reakcji czy manewru, jeśli jednak jesteś poza nim – nawet nie zauważysz kiedy sprawca zniszczy lub przerysuje Twoje auto i odjedzie, jak gdyby nigdy nic. Lepiej przygotuj się na wypadek nieprzyjemnych wydarzeń losowych i nie pozwól, by taka sytuacja powtórzyła się raz jeszcze! Razem z wideorejestratorami, w których wykorzystuje się tryb parkingowy będziesz spokojny o siebie, swoje mienie, nerwy lub bliską Ci osobę, której podarujesz praktyczny prezent. 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel