+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bezprzewodowy system kolejkowy – rodzaje, zasady działania i zastosowanie

Słowo „kolejka” chyba nikomu z nas nie kojarzy się dobrze. Oznacza czekanie i towarzyszące temu nerwy. Nikt nie lubi stać w kolejkach. Dlatego wychodząc na przeciw takiemu zapotrzebowaniu firma Kaler stworzyła bezprzewodowy system kolejkowy. Jest on niezawodny w sytuacjach, gdzie właśnie z długimi kolejkami mamy do czynienia. Z racji jego elastyczności można go stosować w aptekach, urzędach, przychodniach, restauracjach i wszędzie tam, gdzie zależy nam na jak najszybszym rozładowaniu kolejek. Obsługuje petentów z zachowaniem ochrony ich danych osobowych.

System cechuje łatwość montażu oraz intuicyjne menu. Bezprzewodowe systemy kolejkowe Kaler dzielimy na dwa rodzaje: bez wydruku biletu oraz z wydrukiem.


Ten pierwszy zestaw składa się z wyświetlacza/tablicy oraz klawiatura. Komunikacja między tymi urządzeniami ma zasięg nawet do 120 metrów i odbywa się oczywiście przy pomocy technologii bezprzewodowej. To oznacza brak okablowania, co z kolei bardzo ułatwia montaż i nadaje estetykę systemowi. Ogromną zaletą tego zestawu jest to, że jedna klawiatura może współpracować z wieloma tablicami i odwrotnie. Zmiana lokalizacji tychże urządzeń także jest bezproblemowa. Wystarczy je przenieść i podłączyć pod zasilanie. Odległość 120 metrów wspomaga różnorodne rozmieszczenie systemu kolejkowego. Taka tablica może znajdować się za ścianą lub na innym piętrze niż klawiatura, która przystosowana jest do montażu na ścianie lub może stać na biurku.

 


Na bezprzewodowej tablicy wyświetla się czterocyfrowy numer klienta z kolejki, a następnie nr gabinetu czy pokoju do którego dana osoba ma się udać. O zmianie numery na tablicy przypomina nam dźwięk powiadomienia lub komunikat głosowy. Wyświetlacz jest czytelny, a informacje na nim wyświetlane widoczne są z dalekiej odległości. Ponadto istnieje możliwość regulacji głośności, a wywołania na tablicy odbywają się płynnie, tak aby każdy zainteresowany wiedział, do którego gabinetu lub pokoju podejść.

 

 


Natomiast klawiatura wchodząca w skład opisywanego zestawu wyposażona jest w szereg przycisków oraz wyświetlacz na którym widoczny jest aktualnie wybrany numer przypisany danej osobie. Numer petenta wybiera się przy pomocy cyfr lub przyciskami: „+” i „-”.

Kolejną zaletą naszego programatora jest to, że może wyświetlić identyczną informację nawet na dziewięciu tablicach. Do klawiatury dołączona jest antena, którą możemy zdemontować zmniejszając jednocześnie gabaryty urządzenia.