+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki odstraszacz na ptaki, kuny, myszy i gryzonie? Poradnik najskuteczniejszych odstraszaczy w 2020 roku.

Odstraszacz gryzoni – czy to działa? Najskuteczniejszy sposób na myszy

Wraz z nadejściem żniw, a następnie pory jesienno-zimowej gryzonie w poszukiwaniu pożywienia oraz schronienia przed zimnem dają nam o sobie mocno znać. Gryzonie - u jednych wzbudzają sympatię, a dla innych są zmorą i powodują strach. Myszy czy szczury biegające po mieszkaniu to poważny problem dla mieszkańców domków jednorodzinnych, właścicieli piwnic, garaży i rolników, którzy gromadząc plony swojej ziemi trzymają zboże w stodołach – gdzie harcują myszy, szczury niwecząc cały włożony ogrom pracy. Z kolei łasice i kuny potrafią utrudnić życie zwłaszcza, gdy prowadzimy gospodarstwo rolne i hodujemy inne zwierzęta.

Odstraszacz na myszy i inne gryzonie

Nieprzyjemny zapach oraz napoczęte produkty spożywcze to symptomy świadczące o obecności tych szkodników w obrębie miejsca naszego zamieszkania. Kuna domowa zaznacza swoje terytorium odchodami i powoduje straty wśród innych zwierząt zamieszkujących gospodarstwo. Ileż to razy zdarzyło się nam znajdować kunę w naszym pojeździe?
Nie tylko na ziemi mamy do czynienia z niepowołanymi osobnikami. Wrony, gołębie czy szpaki to ptactwo, które także potrafi być szkodliwe zwłaszcza, gdy prowadzimy duży sad. Ostatnią grupę szkodników stanowią kleszcze. Te małe stworzenia potrafią wyrządzić ogromne szkody i zagrażają bezpośrednio zdrowiu człowieka jak i dorosłego zwierzęcia.

Odstraszacz na kuny cena

W ofercie naszego sklepu elektromaniacy.pl znajdą Państwo szeroki wybór sprawdzonych odstraszaczy na ptactwo oraz gryzonie w bardzo przystępnych cenach. Są to skuteczne urządzenia firmy Viano, cieszące się dobrymi opiniami wśród klientów. Wiele urządzeń oferowanych na naszym rynku nie jest dostosowanych do panujących w naszym klimacie warunków temperaturowych i cechuje się dużo mniejszym zasięgiem działania. Często klienci są ciekawi i zastanawiają się czy odstraszacze na myszy działają i czy najmocniejszy odstraszacz na myszy poradzi sobie z ich problemem – a my przekonujemy, że z pewnością!

Dźwięk odstraszający myszy – czy ultradźwięki działają na szczury? 

Odstraszacze ultradźwiękowe emitują zmienny ultradźwięk wytwarzający dla tych zwierząt nieprzyjemne, nieznośne środowisko, które skutecznie uniemożliwia gryzoniom osiedlanie się i przebywanie w pobliżu chronionej przestrzeni. Odstraszacze szczurów, myszy i innych gryzoni, sprawdzają się w różnorodnych, ciężkich sytuacjach. Układ elektroniczny urządzeń jest w pełni tranzystorowy co gwarantuje duże wzmocnienie i trwałość. Poznaj skuteczność odstraszaczy ultradźwiękowych

Jaki odstraszacz na kuny? Kuna odstraszacz. jak zamontować odstraszacz na kuny?

Poniżej prezentujemy kilka z najlepszych według nas propozycji tego typu urządzeń z podziałem na odstraszacze gryzoni, ptaków do zastosowań domowych oraz odstraszacze samochodowe. Cechuje je bardzo wysoka skuteczność, różnorodność oraz intuicyjna prostota montażu, która nie powinna sprawić problemu nawet początkującemu użytkownikowi. Są wśród nich urządzenia zawierające diody, emitujące dźwięki dla drapieżców czy wyposażone w buzery. Odstraszacze możemy rozróżnić następująco:

1. Odstraszacze myszy, szczurów, kun, gryzoni do domu. Odstraszacze na gryzonie

Najskuteczniejszym odstraszaczem w tej kategorii jest Odstraszacz mocny LED to skuteczny, sprawdzony odstraszacz kun, szczurów, łasic, myszy został wyposażony w mocny buzer oraz diodę błyskową wysokiej jasności. To kompaktowe urządzenie bezproblemowo radzi sobie z gryzoniami. Elektroniczny odstraszacz gryzoni emituje zmienny ultradźwięk wytwarzający dla tych zwierząt nieprzyjemne, nieznośne środowisko. Efektywnie uniemożliwia gryzoniom osiedlanie się i przebywanie w pobliżu chronionej przestrzeni. Dodatkowo mocne błyski zwiększają skuteczność w walce ze szkodnikami. Diody można wyłączyć, dzięki przełącznikowi umieszczonemu w dolnej części urządzenia. Ponadto układ elektroniczny urządzenia jest w zbudowany z tranzystorów co gwarantuje duże wzmocnienie i trwałość.

Odstraszacze na kuny

Równie skuteczny, ale wyróżniający się unikatową obudową jest Quattro Led czyli odstraszacz kun do domu, posiadający funkcję automatycznej zmiany częstotliwości oraz cztery głośniki. Zasięg ultradźwięków w tym urządzeniu wynosi aż 200 metrów. Wraz z diodami wysokiej jasności są tak modulowane, aby osiągnąć maksymalną efektywność w walce z szkodnikami. Kolejną wartością dodaną ultradźwięków w tym sprzęcie jest to, że rozchodzą się pod kątem 360° we wszystkich kierunkach, a same odstraszacze kun chronią obszar o powierzchni do 1000 mkw.

Odstraszacze na myszy

W następnej kategorii odstraszaczy wyróżnić należy urządzenia bez diody LED. Są one nieco tańsze ponieważ nie emitują sygnałów świetlnych. Są natomiast wyposażone w głośniki (buzery) pozwalające omiatać teren dookoła urządzenia. Zaliczamy do nich SKUTECZNY ODSTRASZACZ MYSZY, SZCZURÓW, KUN, GRYZONI QUATTRO PRO. Quattro-pro (szczur tailless) jest obecnie najmocniejszym i najbardziej zaawansowanym w tej odmianie urządzeń dostępnych na rynku i odstraszającym zwierzęta takie jak kuny, myszy czy szczury czy łasice. Opisywany model podobnie jak poprzedni odstraszacz także ma funkcję automatycznej zmiany częstotliwości oraz cztery głośniki (buzery), pozwalające swoim zasięgiem „czyścić” teren dookoła urządzenia. Efektywność jest zagwarantowana szerokim kątem emisji ultradźwięku, ponieważ wynosi aż 360 stopni. Quattro-pro chroni obszar o powierzchni do 1000 mkw. przy montażu umożliwiającym ochronę terenu dookoła.

Wtóruje mu kolejny odstraszacz z tej serii, a jest nim SKUTECZNY ODSTRASZACZ MYSZY, SZCZURÓW, KUN, GRYZONI 220V. Elektroniczny odstraszacz szczurów emituje zmienny ultradźwięk wytwarzający dla tych zwierząt nieprzyjemne, nieznośne środowisko. Gryzonie słysząc ten złośliwy dla siebie hałas niechętnie osiedlają się i przebywają w pobliżu chronionej przez nas przestrzeni. Odstraszacz szczurów czy to działa? Za sprawą prostoty montażu oraz dostosowania parametrów opisywanego modelu do panujących w Polsce warunków temperaturowych – oczywiście, że tak.

2. Samochodowe Odstraszacze myszy, szczurów, kun, gryzoni.

Pogryzione pod maską przewody elektryczne, hamulcowe, olejowe, chłodnicze, klimatyzacyjne czy od komputerów pokładowych, to nie tylko straty materialne, niejednokrotnie bardzo wysokie, ale też duże zagrożenie wypadkowe. Odstraszacz kun na zewnątrz skutecznie sobie z nimi poradzi.

Radarowy samochodowy odstraszacz myszy, szczurów, kun, gryzoni to najnowocześniejsze urządzenie na rynku, które odstrasza od naszego pojazdu kuny, łasice, szczury i myszy. Jest to urządzenie trzeciej generacji, które do walki z szkodnikami oprócz zmiennych sygnałów ultradźwiękowych wykorzystuje wbudowany radar. W przypadku wykrycia jakiegokolwiek ruchu radar wysyła serię stroboskopowych błysków płoszących niechcianych gości. Odstraszacz na szczury został wyposażone w dwa buzery oraz moduł automatycznej zmiany częstotliwości. Szeroki zakres emitowanych sygnałów gwarantuje skuteczną walkę z szkodnikami a ich modulacja ustrzeże nas przed przyzwyczajeniem się intruzów do stałego dźwięku. Cechą wyróżniającą odstraszacz szczurów od pozostałych jest elektroniczny moduł, który wyłącza automatycznie odstraszacz po włączeniu silnika. Praca urządzenia jet aktywowana, gdy gasimy nasz pojazd.

Obok niego, nieco tańszy jest SAMOCHODOWY ODSTRASZACZ MYSZY, SZCZURÓW, KUN, GRYZONI. Zewnętrzny odstraszacz kun został wyposażony w dwa buzery oraz moduł automatycznej zmiany częstotliwości. Urządzenie wyróżnia intuicyjny sposób montażu – podłączamy dwa przewody zakończone konektorami oczkowymi bezpośrednio do akumulatora. 

Chcesz dowiedzieć się jak montować odstraszacz kun i gryzoni w aucie? Sprawdź: Test odstraszaczy gryzoni:
https://www.youtube.com/watch?v=Jwkj3QJR97k&t=700s

3. Odstraszacze ptaków takich jak: wrony, szpaki, gołębie, kosy, wróble i wiele innych.

Odstraszacze na ptaki to świetne rozwiązanie dla każdego, kto co sezon musi się z nimi użerać. Są to tzw. straszaki na ptaki. W tej kategorii najmocniejszy na runku jest Solarny i dźwiękowy odstraszacz ptaków – dzięki wgranym dźwiękom ptaków drapieżnych efektywnie odstrasza takie ptaki jak: wrony, gołębie, szpaki i wiele innych. Charakterystyczną cechą tego produktu jest stosunkowo duża bateria słoneczna oraz dużej pojemności akumulator. To sprawia, że praktycznie nie potrzebuje ładowania z sieci. Można stosować go w każdym miejscu. Nie jest wymagane zasilanie z sieci. Straszak na szpaki i inne ptaki pracuje w trybie detekcji dźwięku co umożliwia natychmiastowe wykrycie niechcianego ptactwa poprzez wysyłanie nieprzyjaznego dla niego dźwięku. Odstraszacz posiada ponadto przydatną funkcję włączenia emisji wysyłanych dźwięków w różnych odstępach czasowych ustawionych przez użytkownika. Powoduje ona, że ptaki słysząc z daleka dźwięki ptaków drapieżnych nie podlatują w pobliże strzeżonej przestrzeni. Funkcja ta sprawdza się przede wszystkim, gdy chronimy większe tereny takie jak sady. Odstęp emitowania dźwięków można ustawić w przedziale od 1 do 120 minut przy ciągle aktywnej pracy detektorów ruchu PIR.

Ogromną zaletą opisywanego modelu jest zainstalowany układ zmierzchowy. W godzinach wieczornych nie emituje dźwięków, co zapewnia nam spokój w nocy. Solarny odstraszacz ptaków ma aż trzy czujniki PIR co zapewnia detekcję ruchu w zakresie 310 stopni na odległość 10 metrów. Kolejnym niewątpliwym i unikalnym atutem urządzenia jest możliwość jednoczesnej pracy dwóch trybów: detektora ruchu oraz wysyłania dźwięków, a zamontowany potencjometr służy do regulacji głośności pracy odstraszacza w zależności od chronionego obszaru.

4. Odstraszacze na kleszcze

Ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy TickLess dla zwierząt - dla dzieci skutecznie uniemożliwia atak kleszczy. Sprawdzi się podczas turystycznych wypraw, w lesie, na biwaku i wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na ukąszenia tych nieprzyjemnych owadów. Urządzenie działa na zasadzie emisji ultradźwięków o zmiennej częstotliwości, które nie są szkodliwe ani uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych. Działają natomiast odstraszająco na kleszcze i trzymają je z dala od nas. Sygnał z urządzenia powoduje zakłócanie odbioru jakichkolwiek bodźców przez kleszcze.
Osoba mająca na sobie to urządzenie staje się niewidzialna dla owada, jego receptory są bowiem całkowicie zablokowane. Zasięg działania to około 1,5 metra i jest on w zupełności wystarczający, aby działać skutecznie. Produkt nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. 

Ultradźwiękowy odstraszacz kleszczy TickLess dla zwierząt - urządzenie działa na zasadzie emisji ultradźwięków o zmiennej częstotliwości, które nie są szkodliwe ani uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych. Jego zasada działania jest bardzo podobna do modelu opisywanego wyżej. Emitowane dźwięki działają natomiast odstraszająco na kleszcze i trzymają je z dala od nas. Sygnał z urządzenia powoduje zakłócanie odbioru jakichkolwiek bodźców przez kleszcze. Zasięg działania to około 1,5 metra i to wystarczy, aby działać skutecznie. Produkt nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Oferowany tutaj model jest przeznaczony specjalnie dla zwierząt domowych. Kółeczko można doczepić do obroży.

Skuteczny odstraszacz na myszy 

Zaprezentowane modele to tylko część odstraszaczy z bogatej oferty sklepu elektromaniacy.pl. Cechuje je wysoka skuteczność i bezawaryjność. Jak widać, ultradźwięki na myszy, ptaki czy kleszcze działają znakomicie. Ultradźwiękowy odstraszacz myszy i ultradźwiękowy odstraszacz ptaków to urządzenia, które pomogą Ci z coroczną walką o uprawy i nie tylko. Ogromna liczba zadowolonych klientów jest najlepszą rekomendacją opisywanych produktów. Stworzony przez nas poradnik pozwoli Państwu w dokonaniu wyboru odpowiedniego dla siebie modelu. 

pixel