+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mikroskopy

“Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie.” - Ludwik Hirszweld

Postęp technologiczny oraz ciekawość ludzka przyczyniły się do tworzenia nowych wynalazków i prowadzenia coraz bardziej szczegółowych badań. Co więcej, pomimo istnienia wielu różnych typów mikroskopów i badań, zwłaszcza w dziedzinie biologii, nie wszystko zostało jeszcze odkryte. Ciekawość ludzka jednak, wciąż jest niezaspokojona. Dlatego też techniki mikroskopowe rozwijają się dalej. Istnieją oczywiście różne rodzaje mikroskopów o różnych właściwościach i szerokim obszarze zastosowań.

Mikroskopy biologiczne najczęściej służą do obserwacji w świetle przechodzącym obiektów przezroczystych (próbki o małej grubości) wypreparowanych na szkiełku. Nazywane mikroskopami świetlnymi są standardowymi urządzeniami, które służą w wielu gałęziach nauki czy przemysłu. Najbardziej popularne są w dziedzinie botaniki, mikrobiologii, farmakologii, kosmetologii, kontroli jakości produktów spożywczych i wiele innych. Mikroskopy są popularne w wersji edukacyjnej. Gatunków jest wiele począwszy od tych podstawowych używanych w szkołach po te bardziej profesjonalne. Umożliwiają stosowanie wielu różnorodnych technik obserwacyjnych dzięki dużemu powiększeniu i niezwykłej dokładności. Doskonale sprawdzają się osobom ciekawym otaczającego ich świata, w szkołach na lekcjach biologii lub dla początkującego obserwatora. Są proste w obsłudze, a jednocześnie zapewniają dobry obraz mikroskopowy i zachęcają przystępną ceną. Przykładem takiego mikroskopu może być model Delta Optical Genetic Pro Bino.

Jest to uniwersalne narzędzie, które sprawdzi się w wielu dziedzinach nauki i edukacji. Mikroskop ten często urywany jest przez lekarze medycyny i weterynarii przy rutynowych badaniach. Tego modelu również można spotkać w laboratoriach uniwersyteckich, pracowniach studenckich jak i w szkołach ponadgimnazjalnych. Ciekawi którzy pragną zgłębiać tajniki mikroświata często sięgają po ten model, ponieważ daje duże możliwości i służy na lata. Kolejnym pozytywem Delty Optical Genetic Pro Bino jest jego przystępna cena. Statyw jest stabilny, a jego ergonomiczna konstrukcja gwarantuje wieloletnią eksploatację. Doskonałe, achromatyczne obiektywy pozwalają na uzyskiwanie ostrych obrazów oraz powiększeń w zakresie 40-1000x. Szerokopolowe okulary i jasne oświetlenie LED, dają możliwość oglądania już bardzo niewielkich obiektów. Praca staje się przyjemnością dzięki mechanicznemu stolikowi oraz precyzyjnie regulowane śruby ruchów mikro i makro. Dzięki bogatej ofercie akcesoriów, serię Genetic Pro można rozbudować o inne techniki obserwacji mikroskopowej. Polaryzacja, ciemne pole, kontrast fazowy znacząco zwiększą możliwości tego urządzenia. Szeroka gama kamer mikroskopowych i adapterów fotograficznych pozwoli na dokumentację obrazu w postaci zdjęć i filmów, a bogate w funkcje oprogramowanie na późniejszą analizę i obróbkę tak uzyskanego materiału.

Obok mikroskopów świetlnych znajdują się mikroskopy stereoskopowe, popularnie zwanych lupami. Dzięki nim możliwe są obserwacje obiektów bez cięcia skrawki. Najczęściej mikroskopy tego typu znajdują zastosowanie w naukach botanicznych i zoologicznych. Właśnie tam pomagają one przy badaniu danego gatunku organizmu, a także pomagają w przygotowywaniu preparatów do mikroskopii świetlnej. Idealnie będzie się sprawdzał do tego typu zadań model Delta Optical Discovery 40. Prezentowany model ma wbudowany moduł zasilania bateryjnego, z wbudowaną ładowarką akumulatorków AA. Na Delcie Optical

Discovery 40 można również pracować bez zasilania sieciowego. Obrotowy zmieniacz obiektywów, daje powiększenia 20x i 40x, a z opcjonalnymi okularami 20x maksymalnie 80x. Do rejestracji fotograficznej i filmowej obrazów mikroskopowych możemy wykorzystać opcjonalne kamery mikroskopowe lub specjalne łączniki i aparaty fotograficzne typu lustrzanki.

Drugim idealnym do tego typu zadań mikroskopem będzie model stereoskopowy Delta Optical SZ-430B. Zaprezentowany model Delta Optical SZ-430B to doskonały mikroskop stereoskopowy o ergonomicznej i nowoczesnej konstrukcji. przeznaczony jest głównie do obserwacji w świetle odbitym i przechodzącym dla botaników, biologów, entomologów, paleontologów, archeologów, numizmatyków, filatelistów. Mikroskop odpowiedni jest Również dla uczniów, studentów i pasjonatów w dziedziny mikroświata.

Można go również stosować w elektronice i mechanice precyzyjnej, konserwacji sztuki, kryminalistyce i wielu innych dziedzinach nauki. Dzięki Wbudowanym oświetleniu LED z niezależną regulacją jasności oświetlacza górnego i dolnego umożliwia długotrwała pracę i obserwację w świetle odbitym i/lub przechodzącym. Płynne powiększenie w wyposażeniu standardowym 7-30x. 

Popularną jest również seria Delta Optical BioLight. Godnym polecania modelem jest BioLight 300. Jest on następca najpopularniejszego mikroskopu biologicznego w badaniu mikroświata w Polsce i Europie Środkowej! Mikroskop Delta Optical BioLight 300 z kamerą jest ulepszoną wersją modelu DO BioLight 200. BioLight 300 posiada całkowicie nową, ulepszoną konstrukcję, która ma na celu jeszcze bardziej umilić użytkowanie. Udoskonalony został przede wszystkim układ optyczny, który ma decydujący wpływ na jakość obrazu mikroskopowego. Dodane oświetlenie diodowe LED zapobiega nagrzewaniu się preparatu i mikroskopu (brak ryzyka poparzenia) i gwarantuje kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy. Dodatkową opcją jest wbudowane miejsce do montażu baterii. Dzięki temu małemu szczegółowi można prowadzić obserwacje można także bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Nic więc nie staje na drodze by zabrać taki mikroskop na wyprawę terenową (np. nad staw, w celu obserwacji mikroorganizmów wodnych). Uwagę przyciąga nowoczesne wzornictwo korpusu, uchwyt wkomponowany w statyw ułatwia bezpieczne i pewne przenoszenie mikroskopu. Kolejnym przydatnym dodatkiem jest dołączona cyfrowa kamera USB o najwyższej rozdzielczości w tej klasie mikroskopów. Kamera DLT-Cam Basic posiada rozdzielczość 2 milionów pikseli (czyli pozwala uzyskać obrazy o rozmiarach 1600 x 1200 pikseli).

Mikroskopy po dziś dzień są wykorzystywane praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, ile razy w ciągu dnia mamy z nimi styczność. Urządzenia te głównie kojarzone są z przemysłem medycznym czy przemysłowym. Jednak przeznaczone są dla każdego. Można je stosować zarówno w pracy czy wykorzystać je w rozwijaniu swoich zainteresowań. Poznaj ten mikro świat na własne oczy!

Polecane

pixel