+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ranking Noktowizji 2019/2020

10. LORNETKA NOKTOWIZOR CYFROWY BINOKULAR BESTGUARDER WG-80

Ranking noktowizji otwiera WG-80 czyli urządzenie nowej generacji oparte o technologię cyfrową, dzięki czemu jest przystosowane do obserwacji zarówno nocą, jak i w dzień. Posiada 4-krotne płynne powiększenie optyczne i 5-krotny zoom cyfrowy. Binokular ten został wyposażony w iluminator podczerwieni o wiązce 850 nm, co pozwala obserwować na odległość około 300m. Ciekawą funkcją jest auto zapis, który pozwala na wykonanie automatycznego nagrania filmu, według określonego przez użytkownika harmonogramu. Bestguarder WG-80 zasilany jest za pomocą czterech akumulatorów AA. Noktowizor ten jest przyjazny dla każdego, zarówno dla zaawansowanych miłośników myślistwa, jak i spokojnych obserwatorów nocnego życia zwierząt. Koszt tego urządzenia to 1699zł.

9. NASADKA NOKTOWIZYJNA PULSAR FORWARD F155

Na miejscu 9 uplasował się jeden z najbardziej rozchwytywanych modeli marki PULSAR, a mianowicie Forward F155. Jest to nasadka noktowizyjna montowana na lunetę od przodu. Urządzenie to jest całkowicie odporne na warunki zewnętrzne, może być krótkotrwale zanurzone w wodzie (posiada stopień ochrony IPX7). Zamontowano w niej większy obiektyw o ogniskowej 50 mm, co zapewnia zasięg obserwacji nawet do 450 m. Zastosowano w niej niewidoczny iluminator laserowy 940 nm o 3-stopniowej regulacji mocy. Noktowizor ten potrafi komunikować się z zewnętrznymi urządzeniami mobilnymi za pomocą dedykowanej aplikacji Pulsar StreamVision, która pozwala na przeprowadzenie transmisji na żywo z wykorzystaniem serwisu YouTube. Koszt Forward'a F155 o około 5500 zł.

 

 

8. NOKTOWIZOR CYFROWY BESTGUARDER NV-900

Noktowizor ten przystosowany jest do obserwacji dzienno-nocnej. BESTGUARDER NV-900 to produkt niewątpliwie wyróżniający się na rynku, gdyż radzi sobie w każdych warunkach oświetleniowych - od świtu do zmierzchu. Osiąga zasięg obserwacji do 400 metrów w zupełnej ciemności. Ogromnym atutem tego urządzenia jest wyświetlacz, który dzięki zastosowaniu specjalnej soczewki rozpraszającej światło nie naświetla oczu obserwatora i zapewnia dyskrecję, gdy nocą oddalimy urządzenie od twarzy. Ponadto został wyposażony w 5-krotny zoom cyfrowy oraz płynne 4,5-krotne powiększenie optyczne. Binokular NV-900 może pełnić funkcję rejestratora, który pozwala zapisywać nagrania wideo oraz zdjęcia na karcie pamięci. Jego cena to około 2000zł. Wszystkie te aspekty powodują, że niewątpliwie noktowizor ten zasłużył na miejsce w rankingu.

7.NOKTOWIZOR YUKON PHOTON RT 6X50

 

 

Aktualnie produkt mocno ugruntowany w świecie optyki myśliwskiej. YUKON PHOTON pochodzący z Białorusi jest celownikiem noktowizyjnym. Posiada dużą odporność na energię odrzutu pocisku bo aż do 6000 J, dzięki czemu jest mocno rozchwytywanym modelem. W porównaniu do swojego brata RT 6x50S został wyposażony w iluminator podczerwieni o wiązce 940nm co daje mu całkowitą dyskrecję w trakcie obserwacji. Zasięg tego noktowizora to około 180 metrów, a zasilany jest czterema bateriami typu AA/R6. Noktowizor ten sprawdzi się znakomicie wśród pasjonatów obserwacji nocnych. Można go wykorzystać w monitoringu specjalistycznym przez służby mundurowe czy też detektywów. Najpopularniejsze zastosowanie ma jednak w myślistwie, strzelectwie sportowym, a także poszukiwaniach i akcjach ratunkowych. Jego cena to około 3000 zł.

6.NH-1/WG-50/L-Shine

Najpopularniejszym sprzętem wśród myśliwych, który jednocześnie posiada świetną relacje jakości w stosunku do ceny są bliźniacze Monokulary Cyfrowe Bestguarder WG-50, Nachtjaeger NH-1 (w kolorze zielonym) oraz L-Shine LS-650. Posiadają one 6-krotny zoom optyczny oraz 5-krotne powiększenie cyfrowe (maksymalne powiększenie x30). Ich ceny oscylują w granicach 1000 złotych. Zasilane są czterema akumulatorami AA, które są wymienne. Zasięg obserwacji przy zastosowaniu wbudowanego iluminatora o wiązce 850nm jaki jesteśmy w stanie uzyskać przy całkowitej ciemności to około 350 metrów. Dzięki połączeniu prostoty, niskiej ceny i solidnego wykonania bohaterowie miejsca szóstego naszego rankingu cieszą się niezwykłą popularnością.

5. NOKTOWIZOR MONOKULAR CYFROWY PARD NV-019

Najnowszy produkt marki PARD. Noktowizor ten przystosowany jest do pracy w każdych warunkach atmosferycznych. Z racji tego, że jest to urządzenie pracujące w technologii cyfrowej możemy korzystać z niego w dzień i w nocy. Posiada płynne powiększenie optyczne i cyfrowe w zakresie od 1x do 24x. Ponadto urządzenie to posiada zoom cyfrowy od 1x do 3x. Dzięki temu pozwala na obserwację na odległość około 400m, co daje mu przewagę nad słynnymi noktowizorami z miejsca 6. Zasilany jest z akumulatorów 3,7V 18650. Produkt jest bardzo lekki, gdyż jego waga bez akumulatora to 371 gramów co jest jego ogromną zaletą. PARD NV-019 kosztuje 1599zł, co czyni go najtańszym tego typu noktowizorem w swej klasie.

4. CELOWNIK NOKTOWIZYJNY PARD NV-008