+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termowizja ATN – Krok przed konkurencją

Przeglądając liczne fora łowieckie, myśliwskie można zauważyć, iż osoby trudniące się na co dzień polowaniami czy lubiące obserwować życie dzikich zwierząt coraz częściej zadają pytania o termowizję. Jest ona doskonałym uzupełnieniem noktowizji ponieważ można ją stosować podczas różnych warunków atmosferycznych i posiada wiele dodatkowych możliwości, które powodują, że na polowaniu stajemy się maksymalnie skuteczni. Dzięki łatwości detekcji źródeł światła bez trudu identyfikujemy rodzaj obserwowanego obiektu z dalekich odległości.

Jako sklep elektromaniacy.pl na pytania naszych klientów „Jaki termowizor Państwo polecacie”? - z pełną odpowiedzialnością wskazujemy na termowizję amerykańskiej firmy ATN. Dlaczego?

ATN termowizja. Elektromaniaki termowizja 

Od ponad dwóch dekad ATN opracował największy wybór urządzeń optycznych przeznaczonych przede wszystkim dla jednostek specjalnych służb mundurowych, myśliwych oraz klientów indywidualnych.

Co bardzo ważne ATN charakteryzuje się zastosowaniem innowacyjnych technologii, które w połączeniu z najwyższą jakością wykonania sprawiają, że mamy do czynienia z najnowocześniejszymi urządzeniami do termowizji. Otrzymujemy doskonałą wydajność do obserwowania zwierzyny, zabezpieczania obiektów i ludzi lub strzelania do celu. 

Innymi słowy w niewielkich urządzeniach zastosowane zostały funkcje, których próżno szukać u konkurencji. Jakie to funkcje? O tym traktuje niniejszy tekst.  

Aby łatwiej można było rozeznać się Państwu w możliwościach jakie oferuje ATN i ewentualnie dopomóc w podjęciu decyzji na jaki rodzaj produktu warto się zdecydować podzieliliśmy nasz artykuł na trzy podstawowe kategorie: celownikitermowizory obserwacyjne oraz nasadki termowizyjne.

Celowniki termowizyjne ATN

ATN opracował dwa modele celowników termowizyjnych. Mars LT oraz Mars 4/Thor. Ten drugi nazywany jest w dwojaki sposób ponieważ wersja Mars dystrybuowana jest na rynek europejski, a Thor na amerykański. Są to innowacyjne cyfrowe termowizory o ergonomicznej konstrukcji. Aby wytrzymać nacisk broni dużego kalibru wykonane zostały z utwardzanego stopu aluminium.

Są całkowicie wodoszczelne, odporne na korozję i mogą być z powodzeniem używane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Różnią się między sobą rozdzielczością sensora termicznego (160 lub 320, 60Hz), baterią oraz dodatkowymi funkcjami. Celowniki z serii Mars 4 nazywane są już inteligentnymi  lunetami termowizyjnymi ponieważ mają żyroskop 3D, e-barometr 3D, inteligentny dalmierz, wideo aktywowane odrzutem czy kompas elektroniczny i slot na kartę pamięci, dzięki której możemy zachować zdjęcia i filmy z naszego polowania.

Z kolei Mars LT to najlżejsza na rynku optyka termowizyjna oferująca ostry obraz, wyświetlacz HD i funkcję przystrzelania jednym strzałem. 

 

Co je odróżnia na tle konkurencji?

  • Wydajny, mocny procesor Obsiadian Core LT

  • Ponad 10-godzinne ciągłe zasilanie bateryjne

  • Do montażu na broni wystarczą standardowe obejmy

  • Funkcja One Shot Zero (wystarczy przesunąć zerową siatkę celowniczą do pierwszego punktu uderzenia).

Sercem opisywanych celowników jest wydajny i niezwykle mocny procesor Obsiadian Core LT, który bezproblemowo zarządza czujnikami wewnątrz urządzenia. Na wyświetlaczu po włączeniu lunety ukazuje się ekran główny, który składa się z podstawowych, potrzebnych funkcji. Całość jest intuicyjna w obsłudze. Celowniki posiadają dwa tryby koloru ciepła oraz wyposażone są w funkcję NUC, która poprawia jakość obrazu w przypadku zniekształcenia przez rozmaite czynniki środowiskowe. Obraz odświeża się z częstotliwością 60 Hz zapewniając płynność na najwyższym poziomie.

Poniższe tabele przedstawiają celowniki z serii Mars LT oraz Mars 4. 

Jak wynika z powyższych tabeli lunety termowizyjne z serii Mars LT doskonale sprawdzą się tym, którzy szukają kompaktowego, lekkiego i co najważniejsze - niedrogiego rozwiązania termicznego. Natomiast celowniki z serii Mars 4 są bardziej rozbudowane technologicznie i znajdą uznanie u myśliwych, którzy korzystają z takich funkcji jak bluetooth, wifi i kilku rozwiązań inteligentnych. Są one oparte na sensorze 4 generacji, który generuje jeszcze bardziej wyraźny obraz. Są to lunety przeznaczone dla osób, które lubią nowinki techniczne i używają ich na co dzień. 

Celowniki Mars 4 oparte na czujniku 4 generacji są obecnie najlepszymi celownikami dostępnymi na rynku. Przemawia za tym mocny sensor termiczny oraz procesor zawiadujący wszystkimi czujnikami wewnątrz urządzenia.

Termowizyjne monokulary obserwacyjne

Tak jak w przypadku celowników, tutaj także mamy dwie kategorie monokularów. Pierwsza grupa to ATN OTS LT zawiera termowizory o sensorze termicznym od 160 do 320 pikseli. Natomiast druga kategoria to monokultury termowizyjne ATN OTS 4T. Ich wyposażenie oparte jest na sensorze 4 generacji od 384 do 640 pikseli.

Co je wyróżnia na tle konkurencji?

  • Potężny procesor ATN Obsidian LT Core

  • Wbudowana mocna bateria pozwalająca na pracę ponad 10h

  • Kompaktowość i ergonomia

ATN OTS LT w stosunku do swojego poprzednika został całkowicie przeprojektowany. Obecny monokular termowizyjny jest lżejszy i posiada wewnętrzną baterię o długiej żywotności. Smukły i ergonomiczny, doskonale leży w dłoni. Korzystanie z naszych nowych czujników Obsidian LT Core i Cutting Edge zapewnia ostre, wyraźne obrazy i większy zasięg. Nowa bateria wykorzystuje opatentowany system zarządzania energią, który pozwala dłużej przebywać w terenie, bez konieczności stosowania baterii jednorazowego użytku. 

Termowizory obserwacyjne ATN są bardzo chętnie używane przez organy ścigania czy jednostki wojskowe! Wówczas akcje ratowniczo - poszukiwawcze są skuteczniejsze. Zaprojektowany został do użytku z linią ATN optyki Smart HD: BinoX-4K, OTS-LT i lornetką termowizyjną BinoX-4T.

Natomiast bardziej zaawansowane optycznie są termowizory z serii OTS 4T. To urządzenia termowizyjne z obsługą Bluetooth i Wi-Fi wyposażone w czujnik 4 generacji Obsidian IV Dual Core T, nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości, wbudowany GPS i wiele innych przydatnych opcji. Palety kolorów dostępne na mikroekranie HD 1280 x 720 obejmują czarny gorący, biały gorący i wielokolorowy. Możemy nagrać swoje polowanie na wideo w rozdzielczości 1280 x 960 przy 30 lub 60 fps i jednocześnie przesyłać strumieniowo 720p przez Wi-Fi. Nagrania wideo zapisywane są na karty microSD o pojemności od 4 do 64 GB. Inteligentny dalmierz jest szczególnie pomocny dla myśliwych w określaniu odległości do celu. 

Panel sterowania z pięcioma przyciskami jest prosty i ergonomiczny, a pokrętło zmiany ogniskowej jest bardzo intuicyjne. Nowe przyciski dotykowe pozwalają wyczuć każde kliknięcie, zapewniając optymalną kontrolę. Po ponownym naładowaniu wbudowanego akumulatora litowo-jonowego uzyskamy aż 18 godzin pracy, a ponieważ OTS 4T jest przeznaczony do użytku w terenie, a jego obudowa jest odporna trudne warunki atmosferyczne.

Nasadki Termowizyjne

Ostatnią grupę stanowią nasadki termowizyjne. Na chwilę obecną ATN proponuje 6 nasadek, które różnią się między sobą sensorem, wielkością piksela oraz baterią. Te różnice przekładają się oczywiście na odległość detekcji i jakość obrazu. Nasadki ATN posiadają ogromny atut w postaci bezproblemowego użycia ich z większością lunet z obiektywami o średnicy od 45,5mm do 50mm. Co ważne opcjonalne adaptery sprzedawane są oddzielnie zapewniając zgodność z obiektywami 51,6–59 i 60–65 mm. Czyli montujemy nasadkę COLT przed lunetą i smiało ruszamy w teren na bardzo długie obserwacje. Pozwoli nam na to wydajna bateria, która zapewnia ponad 10 godzin pracy. Układ optyczny oparty jest na czujniku termicznym (160/320) w zalezności od modelu. Nasadki ATN cechują się dalekim zasięgiem wykrywania obiektów. Mogą byc wykorzystane także jako monokulary termowizyjne. Cechują się łatwością obsługi, cichymi przyciskami oraz doskonale leżą w dłoni. Ponadto posiadają dwa tryby kolorów (biały gorący / czarny gorący.

Co je wyróżnia na tle konkurencji?

  • Kompatybilność z większością lunet
  • Procesor ATN Obsidian Core LT 
  • Bardzo wytrzymała bateria – ponad 10 godzin pracy w terenie

Termowizja ATN znajduje coraz szersze grono chętnych, stale je poszerzając. Urządzenia termowizyjne tej marki z racji swojej zaawansowanej technologicznie optyki znajdują uznanie nie tylko wśród rządowych jednostek specjalnych. Spora rzesza naszych klientów coraz odważniej sięga po rozwiązania zaproponowane przez ten amerykański potenetat w dziedzinie nokto i termowizji. Mając u swego boku termowizor ATN maksymalnie zwiększamy bezpieczeństwo podczas polowania, identyfikując błyskawicznie obserwowany obiekt. Stajemy się jeszcze bardziej dyskretni dysponując ogromną siłą rażenia.

pixel