+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Urządzenia firmy Forteza

Lotniska, obiekty użyteczności publicznej, zakłady karne czy galerie handlowe mają jedną wspólną cechę, a mianowicie duże skupiska ludzi. Obiekty te są permanentnie monitorowane i wspomagane dodatkową ochroną w postaci barier mikrofalowych. Kojarzycie charakterystyczne pikanie przy przejściu przez taką barierę? To właśnie one informują właścicieli tych obiektów, że wykryte zostało potencjalne niebezpieczeństwo. Główne ich przeznaczenie to ochrona zewnętrzna przed niepowołanymi osobami. Jest to tak zwany systemy ochrony perymetrycznej. Słowo dość zawiłe, ale upraszczając generalnie zasada jego działania jest banalnie prosta. Odbiornik z nadajnikiem wytwarzają między sobą wiązkę elektromagnetyczną, która jest bardzo czuła i niewidzialna dla ludzkiego oka. Nadajnik wysyła do odbiornika sygnał i go przetwarza. Jeśli uzna, że ma inne właściwości niż pierwotnie wysłany wówczas uruchamia alarm. Dzięki zaawansowanemu cyfrowemu algorytmowi potrafi wykluczyć takie właściwości jak: warunki atmosferyczne, małe zwierzęta czy działanie flory i fauny. Mikrofala wysokiej częstotliwości powoduje, że technologia tego rozwiązania jest tak bardzo zaawansowana, że praktycznie wyklucza możliwość pomyłki.

Bariery mikrofalowe mają do spełnienia trzy role:

  • zapobieganie wtargnięciu intruza na teren chronionego obiektu;
  • wykrycie intruza
  • wywołanie określonego działania po wykryciu wejścia/wyjścia.

Dostępne są różne wersje takich barier oferujące rozmaity zasięg. Do 120 m stosuje się na prywatnych posesjach, magazynach, parkingach samochodowych czy ogrodzeniach. Powyżej tej odległości korzysta z nich wojsko, zakłady karne, galerie handlowe i obiekty użyteczności publicznej. Bariery mikrofalowe są doskonałą formą ochrony dużych rusztowań, tuneli czy korytarzy. Wszędzie tam, gdzie ludzkie oko może zawieść.
Elektromaniacy oferują bariery renomowanej firmy Forteza o różnym zasięgu oraz częstotliwości. Działanie barier możemy monitorować przy pomocy dedykowanej aplikacji z systemem Android. Forteza oferuje systemy mikrofalowe i przewodowe do ochrony terenów wokół obiektów takich jak np. magazyny, lotniska, parkingi, tereny budowlane czy prywatne np. wokół domu. Sprzęt FORTEZA jest rzetelny i łatwy w obsłudze. Sensory posiadają duży stopień integracji, łatwość instalacji i trwałości. Każdy produkt podlega w 100% kontroli końcowej. Czujniki Forteza zostały chronią obecnie obwody elektrowni jądrowych, farm fotowoltaicznych, magazynów, lotnisk, obiektów wojskowych i przemysłu naftowego, obiektów górniczych, obiektów produkcyjnych, domów prywatnych, biur i ambasad.
W najtańszym przedziale cenowym znajduje się bariera mikrofalowa Forteza FMC10 (50m) o zasięgu do 50m. Charakteryzuje ją maksymalna 4 metrowa szerokość strefy ochrony oraz 1,8 m wysokości. System jest tak skonstruowany, aby pracujące częstotliwości nawzajem się nie zakłócały.
Dużo większy zasięg, bo 200m ma już bariera Forteza FMC10 (200m). Pracuje na takiej samej częstotliwości jak poprzednia, ale detekcji poddany jest dużo większy teren. Z kolei FMC 24 (100m) to czujnik systemu ochrony perymetrycznej pracujący na częstotliwości 24 GHz. Są to fale zdecydowanie dłuższe, więc lepiej nadają się do przemierzania większych odległości czy przenikania przez stałe obiekty takie jak ściany. Szerokość strefy wynosi 2 m, a wysokość 1,8 m. Zastosowanych zostało 8 niezależnych kanałów, które pracując na tej samej częstotliwości się nie zakłócają, a system uruchamia się tylko wtedy, gdy strefa detekcji zostanie zakłócona przez nieznany obiekt. Warte podkreślenia jest to, że detektor jest odporny na działanie silnych pól elektromagnetycznych (np. linie energetyczne do 500 kV).
Najdłuższą długość strefy , bo aż 300m obsługuje bariera Forteza FMC 24 (300m). Można ją zastosować przy ogromnych obiektach, centrach handlowych czy dworcach.

Opisane wyżej systemy detekcji sprawiają, że bardzo szybko możemy wykryć kradzież. Są one niezbędne zwłaszcza w dużych skupiskach ludzkich i stanowią doskonałe uzupełnienie monitoringu.

pixel